1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanliği ve mühendislik bir arada olur mu?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve serocelik tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. serocelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar selamlar, mühendisim.
    Hem iş güvenliği uzmanı, hem de mühendis olarak çalışabiliyor muyuz? Ayrıca şirket sahibi olarak, mühendislik firması sahibiyken, bir de İSG firması kurabiliyor muyuz?
    Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Hem muhendislik, hem Isg uzmanligi olmamasi icin bir sorun yok. Ama onemli olan sey muhendislik yapacagim derken ilfilenmen gereken is guvenligi zamanini ayarlayip kayirlarini tutmalisin.
    Isg firmasindan kastin osgb mi danismanlik sieketi mi?
  3. serocelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ISG firmasıyla kastım, bağımsız olarak iş güvenliği hizmeti veren firmadır, OSGB değildir. Daha yolun başındayım, belki de hatalı ifadelerim de vardır, mevzuatları da inceliyorum ama kafama takılan bir mevzu bu..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2013 ---
    Mühendislik firmam var ama onu ikinci planda tutup, ağırlıklı olarak ISG işine yöneleceğim, yai hali hazırdaki firmamı da kapatmak istemiyorum. Zaten ISG işinin barındırdığı riskler mecburen işe özel ilgi gerektiriyor..
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Eger Isg isini siz hizmet olarak vrmek isterseniz osgb kurmaniz gerekecek. Sonucta bir isyeri sizden bir risk degerlendirmesi istediginde o evrakta sadece Isg uzmani degil, is yeri hekimi imzasida bylunmasi getekecek ve yapilan bu denetleme sonucunda risk degerlendirmesinde sizing sirketinizin imzasi oldugundan dolayi sorumlu siz olacaksiniz.
    Sadece danismanlik hizmeti verirseniz, ilgili isyerine tavsiye niteliginde onerilerde bulunabilirsiniz.
  5. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    ben ikisini de yapıyorum bir sıkıntı yok:=)yaparsın
  6. serocelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nasıl yapıyorsunuz, biraz açar mısınız?
  7. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    işe gitmeden de çalışabileceğin mühendislik dalları vardır onlara bak.belge olarak çalıştırabileceğin.ayrıca danışmanlık yaparsın ISG konusunda bilgin var ise.
  8. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Danışmanlık yapmanızda sorun yok(tavsiye niteliğinde) ama risk değerlendirmesi,eğitim ve uzmanlık hizmetini ne yazık ki gerçekleştiremezsiniz. Bireysel olarak hizmet verebilirsiniz tabi priminizi işveren yatırmak zorunda kalacaktır.

En mantıklısı osgb...