1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanligini osgb harici yapan var mi

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Hüseyin Güler tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bir Osgb ye bagli olmadan calisan var mi acaba?
  2. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Bireysel serbest meslek erbabı olarak yapıyorum
  3. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İsggm'nin verdiği bilgiye göre şu ana kadar yapılan sözleşmelerin %20'si bireysel sözleşmedir.
  4. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bireysel yapmak için şartlar ne acaba? Vergi numarası, fatura bastırma v.s......
  5. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Bireysele de osgb ye de ve hatta uzmanlığa hiç bulaşmayın derim.

Aslında doluyum biraz,

Ben sağlık fizikçisiyim, radyasyon güvenliği belgelerine kadar bir sürü belgem var.

Sırf prim günüm 1300 diye yükselme olayına giremedim. 3 sene hastanelerde çalıştım ama bugün daha enjektör iğnesi batmasını göremeyen prim günü a-b uzmanları dünya para kazanıyor sağlık sektöründen.

Dedim madem risk değerlendirmesi, acil durum planlarında uzmanlaşayım 7 aydır okumadığım döküman kalmadı. Yüzlerce değerlendirme acil eylem planları hazırladım. Ben 200 liraya günlerce uğraşıyorum didiniyorum eksiksiz olsun diye yüzlerce sayfa , para verip tse standartlarını alıyorjm. osgb hazırlıyor 15-20 sayfa iki fotoğraf koyuyor hop fotokopi 150 liraya işi alıyor. 30 dan fazla yere bedava iş yaptım inat olsun diye nereye kadar?

Muhasebe büroları dedim, neredeyse tamamı müşterilerine çakma değerlendirmeler hazırlamışlar. E hani nerede bunların eğitimleri?

Sanayiden sayılan imalathaneler dedim, benden önce hepsine geçirmişler 400 500 den risk değerlendirmesi. Ayda 50 lira alacağım, doktor 100-200 alacak bir de baştan mı onların çöplerini temizleyeyim? Arıyorum osgb yi firmasını diyorum "bu değerlendirmeyi değiştir" -o uzman çıktı , diyor.

Bu işin tek sorumlusu Kasım Özer dir. Bir tek o kaldı zaten istifa edip osgb sinin başına geçmeyen.

Türkiye de ne işveren ne devlet umursuyor ne de osgb var dürüstçe çalışan.

O bireysel sözleşme %20 dediğiniz olay osgb lerin büyük firmalara uzmanları ilk yaptırdığı sözleşmedir. O da ayrı bir çakallık.

Allah bundan rant elde eden bir kişiye bile dünyada rahatlık göstermesin diye dua ediyorum, iş güvenliğini ranta çevirdiler çsgb osgb oldu bunların yüzünden.

Osgb den uzmanları çekmedikçe bu iş bir yere gitmez.

Uzmanlar da salaklık yapıp 40-50 firmaya bakıyorlar kusura bakmayın alayının altında imzanız var.

Değil Türkiye de uzmanlık yapmak yaşamaktan nefret ettirenler utansın.
  6. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bizde her alanda isler kagit uzerinde usulune uyduruluyor. Soma da en son yasamadik mi? Gida sektoru, muhasebeci sektoru, egitim,sanayi, ilac,saglik, ...hangisini sayayim ki evraklari resmiyete uydur gitsin denetim zaten koca bir sifir.isverenlerin, calsanlarin, denetleyenlerin vicdanini uyarmadan bu isler zor duzelir. Vesselam