1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg yüksek lisans üzerine herşey

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Orhan _Yılmaz tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. dtanın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yıldız Tekniği araştıran var mı sitesinde hiç bir bilgi yok
  2. obalsun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Oya Balsun olarak beni de ekleyebilirsiniz listeye
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2013 ---
    Yıldız teknik başvuruları bitmiş
  3. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    6 ay beklemek en iyisi gibi geldi yasa netleşir baktım sgk primi muhabbetinden yararlanamıyorum ara dönemde yüksek yaparım diye düşündüm, en kötü 6 ay geç B olurum, iyi ihtimal ise yükseğe ne para nede emek vermeden b olmuş olurum sonunda alıcam seni B :)
  4. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ben istemesemde zorla vericekler zaten dağıtıyolar ehliyet gibi
  5. irtem İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23845
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    0 536 207 98 91 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
    teşekkürlet
  6. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    marmara universitesi de açtı arkadaşlar tezsiz normal-uzaktan eğitim başvuru süreci doldu sanırım ama genede bi araştırın derim başvuru azdı galiba
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence artık yüksek lisansa gerek kalmadı arkadaşlar zaten 55. maddeden dolayı B sınıfı için sınav açılacak. Byi alınca kanunun geçici maddesi gereği A sınıfı olunacak. Bu süreçte Yüksek lisansı bitirip B sınavını bekle gir sonuç gelsin 1,5 yıl zaten. Yani bundan 1,5 yıl sonra B ya da A olmanın bir avantajı olmayacak ki. Torba yasa 101. madde ile her müfettiş uzman olabilecek e bu adamlar zaten 7 yıl görev yapıp görevi bırakınca A sınıfı sertifikayı alacaklar zaten. bence 10.000 tl gibi rakamlar verip yükseğe başlamak şu an için gereksiz
  8. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    arkadaşlar Okan üniversitesine başladım , tavsiyem buraya gelmeniz .9.750 lira 12 taksite bölüyorlar hem mecidiyeköyde hemde kadıköy evlendirme dairesine yakın bir yerde açılmış hangisi yakınsa ona gidebilirsiniz. Hocalarıda çok kaliteli geldi bana ODTÜ de ders vermiş profesörde var , emekli iş müfettişide , bir ders gider sonra gitmem diyordum .dersler zevkli geçmeye başladı hep gider oldum hocalarda sınav ödev kasmayacak gibi duruyor.Yeniyüzyıl bana göre hem uzak hem 6 hafta hiç gitmemiş orada olan arkadaşımda var.Ders programıma baktı size ögretilenler daha kaliteliymiş dedi. Tercih sizin öylede böylede geçeceksiniz.Bildiklerimi paylaşayim dedim
  9. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    arkadaşım yüksek lisansla B sınıfı ol sen o saydıracagın prim günlerinide A sınıfı olmak için kullanmış olursun .İş görüşmelerinde de yüksek lisans yapmış olmak artı sayılıyor.Bilgi alıyorsun sadece para kaybediyorum olarak düşünme bu işi
  10. ayhanmilli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14382
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Peki arkadaşlar Doktora programını bitirenler hangi sınıf oluyor ve doktora programı olan üniversiteleri bilen var mı?
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim bildiğim şu anda yok
  12. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yanılmıyorsam aksaray üniversitesinde de var bölüm
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  14. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İzmir veya Ankara'da varmı?
  15. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    marmaranın internet sitesinde göremedim_? nerden duydunuz acaba bu bilgiyi, kaynak, link falan var mı?
  16. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    http://fbe.marmara.edu.tr/allnotices/ tezsiz yüksek lisans kısmına bakarsanız göreceksiniz.
  17. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    0 tecrübe olan arkadaşlar geriye dönük sigorta yaparak prim gününü doldurup B olabilir boşa yüksek lisans yapmayın derim yeni çözümüm bu yönde bende kesin yapacaktım 55.madde sağ olsun gerek kalmadı
  18. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sigorta primini ne üzerinden (iş güvenliği,mühendis,kimyager,pazarlama,ev hanımı) yatırıcaz veya ne kadar süre yatırabiliriz bi anda yasa çıktı ama yoruma açık hala
  19. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    iş güvenliği ile ilgili bir iş ise iş güvenliği teknikeri veya stajyeri olarak çalıştım fakat firma beni sigorta yapmamış dediğin zaman geriye dönük sigorta yaptırma hakkın doğuyor tanıdık bir inşaat bulmak kalıyor geriye , zaten prim gününü iş güvenliği ile ilgili bir işe istemiorlarsa aynı taktiği sıradan bir iş yerinde uygulayabilirsiniz diye düşündüm
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Temmuz 2013 ---
    +++++
    Genel olarak geriye dönük SSK primlerinin ödenmesi şu hallerde mümkün;
    1-Askerden önce sigortaya girilmişse askerlik dönemi kadar ödenerek bu dönemi sigortaya saydırmak mümkün.
    2-Kadınlarda hamilelik öncesinde sigortalı olmak ve çalışmak kaydıyla bu dönemde 2 yıllık prim ödeyerek bu dönemi saydırmak mümkün(sadece 2 çocuk için geçerli)
    3-İşveren SSk ya girişini yapmayıp,yada giriş çıkış yapıp çalıştığınız halde sizin primlerinizi ödememişse işe giriş tarihinizi 5 yıl geçmemişse elinizdeki evrak ve şahitlerle dava açıp sigorta primlerinizi ödetebilirsiniz.
    +++++

ALINTI
    (http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/15256-geriye-donuk-ssk-pirimi-odeyebilir-miyim.html )

3.maddeden eş dost amca kardeş teyze katarak yararlanılabilir ama maliyeti ne olur onu bilemem
  20. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Tezsiz yüksek lisans yaptığımız şehir fark eder mi? Hani derslere falan gitmeye gerek var mı? Başka şehirde bir üniversitede yüksek lisansa başvursak derse gitmeden nasıl olacak anlamadım