1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg yüksek lisans tez konusu

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve kübra o tarafından 22 Nisan 2019 başlatılmıştır.

 1. kübra o İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar İSG'de yüksek lisans yapıyorum. Tez konusunu hocam bana bıraktı. Bende bir türlü karar veremiyorum. Bana konu önerisi yapabilirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler.
 2. tsunami2976 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  96564
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Birinci tavsiyem: Çalışma ortamındaki fiziksel uygunsuzlukların (özellikle gürültü) insan sağlığı üzerindeki psikososyal etkileri nelerdir?
  İkinci tavsiyem: Periyodik olarak tetkikleri yapılan (kan alma, akciğer grafisi, böbrek fonkisyonları vs.) ve sağlık durumu takip edilen personelin, psikolojik durumunun da takibi için ne gibi çalışmalar yapılabilir?
  Her ikisi de merak ettiğim konular olduğu için öneride bulunmak istedim...

  Kolaylıklar dilerim...
 3. Hürkan Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Selamlar, Çevre Mühendisi olmanız sebebi ile kendi sektörünüzle alakalı bir çalışma yapabilirsiniz. Örneğin:
  1) Atıksu/içme Suyu Arıtma Tesislerinde İSG önlemleri ve Örnek Risk Değerlendirme çalışması,
  2) Geri Dönüşüm Tesislerinde İş güvenliği Uygulamaları
  3) OHSAS 18001/45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin ISO 14001Çevre. Yönetim Sistemi İle İlişkileri ve Bir Örnek Uygulama
  .
  .
  gibi kendi alanınızla ilgili bir kaç öneride bulundum.
  Başarılar dilerim.