1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg yangın tedbirlerinin ertelenmesi

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Mustafa Fevzi TERYAKİ tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafa Fevzi TERYAKİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Saygıdeğer meslektaşlarım;
    Çalıştığım iş yerinde denetlemeler sonucu yangın tesisatının eksik olduğu tutanaklara yazıldı. Derler ki; 25 gün içerisinde bunu yaptırın. Fakat çok yüksek maliyet gerektiriyor. Firma olarak temmuz ayında rahatlayan bir sektördeyiz. Bu bağlamda;

1-Biz bu yangın tesisat işini kurul defterine yazsak ve temmuz ayında yapılacaktır karar aldık desek, denetimlerde ceza alır mıyız ?
    2-Daha önce başına gelmiş bir meslektaşım var mıdır ?

Saygılarımla.
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mustafa Bey
    Eğer denetim görmüşseniz ve size 25 gün süre verilmişse yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda 3. bir süre uzatma şeklinde de hareket edilmekle birlikte genelde 2. kontrolde eksiklik giderilmemişse ceza verilmesi durumu söz konusu olmaktadır. Kurul defterine temmuz ayında yapılacaktır karar alınmıştır denilmesi bu aşamada sizi kurtarmaz.
  3. Mustafa Fevzi TERYAKİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatih Bey;
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Denetlemeye gelen kişilerle görüştüm. İşe başlamış olmanız bizim için yeterlidir dedi.

Saygılarımla