1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg yasa teklifi veren milletvekilinden mesaj var!

Konusu 'Diğer Etkinlikler' forumundadır ve Güven Güneysu tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Güven Güneysu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba...

Eğitim için gittiğim kurstan bazı arkadaşlarımızın İSG Kanun teklifini veren milletvekiline attıkları mail ile ilgili gelişmeyi sizinle paylaşıyorum...

Merhabalar ,Bugün beni İstanbul Milletvekili Levent Bey'in danışmanı Döndü Hanım aradı ,attığım mailden sonra verdikleri yasa değişikliğini geri çekmeyi düşünmeye başlamışlar.epey konuştuk. Döndü Hanım , öncelikli olarak işçi haklarını gözettiklerini ,bu arada da uzmanların da madur edilmeden bir çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi, ben de bizim de amacımız önce işçi güvenliği dedim.Ekip olarak bu kanun değişikliğini hazırlarken A ve B sınıfı uzmanlardan destek almışlar, A ve B sınıfı uzmanlar C sınıflarının yetersiz kalacağını belirtmiş , ben de C'lere şans verilmez ise hep tecrübesiz kalacaklar dedim. Aslında çok uzun konuştuk, Konu ile ilgili aklıma başka bir şey gelirse yazarım dedim.Bana özel e-mail adresini verdi ; dondutaka@gmail.com , dilerseniz siz de buradan iletişime geçebilisiniz, Döndü Hanım adresini ilgili kişilere verebileceğimi söyledi, ben de size haber vermek istedim. Kolay gelsin...

Benim de bu mesajı sizinle paylaşmamda ki amaç Döndü Hanımın mail adresine C sınıfı uzmanların aslında ne kadar yeterli olduğunu hepimizin sadece 2 aylık kurslarla yetişmediği bunun arka planında aldığımız 4 yıllık bir eğitimin olduğunu da hatırlatmanızı rica ederim.

Saygılarımla....

Güven GÜNEYSU
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yetersiz kalmak hiç olmamasından iyidir bu da o A ve B sınıflarına duyurulur
  3. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi niyetli insan sayısı az sektör paranın kurbanı olmak üzere
  4. emrah taş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O A ve B sınıfı uzmanlar analarının karnından o belgelerle doğmadılar herhalde, sanki 4 sene yasa erteleseler bizim gibi C sınıfı uzmanlar oturduğu yerden tecrübe kazanıcaklar, hiçbir sorun ötelenmeyle çözülmez, nekadar erken başlarsak okadar yol alırız yasa değişmeden 4 sene sonraki durumu düşünelim birde değiştikten sonra 4sene sonraki durumu düşünelim, bunu düşünecek kadar bile vizyon sahibi değiller.
  5. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    iş güvenliği kurullarında imza sahibi olanlara a sınıfı belge verildiğini biliyormuymuş bu arkadaşlar. saha tecrübeleri olmaksızın.
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sivriler işte normalde kendileride tecrübesizler..:)
  7. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sektör zaten paranın kurbanı, herkes kendini kandırıyor ve çevresindekileri de kandırdığını sanıyor...
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Levent beyin verdiği teklif 1 temmuzun ötelenmesi ile ilgili değil öncelikle 5 yıl tecrübeyle alakalı :)
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hergün birisi bi teklif verince tabi bizdede hatlar karışıyo kim ne teklifi vermişti şimdi diye:) zaten konuyu okurken güven bey kendisi konuşmuş gibi algıladım ilk okumam da sonra fark edip soruyu silmiştim :)
  10. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar Tarihi
    Kanun Teklifi Komisyon Bilgileri
    Tali Komisyon Adalet Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon Dışişleri Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon İçişleri Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Esas Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
    Tali Komisyon Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu 14/06/2013 Komisyonda
  11. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mrh
    arkadaşlar erteleme kararı 1 temmuza kadar netleşirmi acaba
  12. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de adı geçen adrese bir mail attım, umarım yaptıkları hatadan geri dönerler...
  13. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    güven bey mrh
    sizce 6331 ertelenmeme durumu nedir
  14. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    hala komusyonda gözüküyo
  15. feyyaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    a.kavaklioglu@tbmm.gov.tr bence bu adrese mail atmalıyız hemde hergün..kanunu sunan milletvekili Alparslan Kavaklıoğlu..
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bunların işi yok mu gidip niye Anayasa için erteleme için bişeler meclise sunmuyolar..Gençlikin Önünü daş koyuyolar yıllardır..KPSS ölü gençliği yarattılar yıllarca..KPSS den medet uman ışığını özgüvenini yitirmiş gençlik türettiler...
  17. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ALLAH razı olsun aslında hepımızın anlatmak ısteyıpte kelımelerı yuvarladıgımız sonucun hep buraya gelecegı bır mesaj. cok dogru nekadar ertelenırse ertelensın sonuc yıne değişmeyecegı kanaatındeyım cunku bılgılerımız taze ıken daha ıyı deneyım kazanabılrız. yoksa bı sene sonra ve bu yastan sonra aklımda mevzuat dıye bısey kalmaz ıste o zaman sadece belgemız kalır elımızde. tabıkı burada bana karsı olanlar olacak kendını daha ıyı hazırlarsın dıye ama ben sahaya ınmedıkten sonra bır sene yedek kulubesınde form tutamam. ve faydalı olamam.
  18. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

Erkan bey torpili önleme anlamında KPSS aslında iyi birşeydir, milyonlarca kişinin devlette çalışma isteğinde olduğu dikkate alındığında bu kadar kişiyi sıralama yapmak için mutlaka bir sınav yapılması gerekiyor. Bunun adı KPSS olmuş başka birşey olmuş bu sınav mutlaka bir şekilde yapılacak. Bu tip sınavlara da diğer sınavlarda olduğu gibi hazırlanmak gerekiyor. Fakat şu noktada haklısınız devletin insan kaynakları yönetimi noktasında çok eksiği var. örneğin atanayaman öğretmenler konusu, planlama yapılmadan bu kadar mezun ne olacak denilmeden popülist politikalarla bu işler yürümüyor.

Tabi kamu tecrübeme dayalı olarak çok şey görmüş yaşamış birisi olarak şunu da söyleyeyim, zaten referansı kuvvetli olanlar için KPSS'ye falan bakılmıyor, bir şekilde bazı yöntemlerle alım yapılıyor.
  19. syd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hem tecrübesiz olduğumuzu düşünüyorlar hem de altlarında C sınıfı uzman olmadan çalışmıyorlar... Büyük çelişki...
  20. Timuçin Günesen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gimdes
    Sanki etraf uzman kaynıyo arkadaş hem çalışmazlar hemde çalışacakların önünü keserler olmaz ama....