1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgder(̧şubat 2013 / sayı: 12) e-bülteni

Konusu 'E-Bülten' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    KISACA ADIM ADIM YAPILACAKLAR
    1-http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden işveren kendine ait T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapıyor. (Şifre Postanelerden 2 tl karşılığında alınabiliyor.)
    2- Karşısına sorumlu olduğu şirketin SGK numarası çıkıyor.
    3- Bu SGK Numarasına tıklayınca karşısına İSG katip programının sayfası çıkıyor.
    4- Buradan yeni sözleşmeyi tıklıyor ve önüne çıkan tablodan önce uzmanın sınıfını seçiyor, sonra uzman arama butonuna çalışmak istediği uzmanın T.C. Kimlik numarasını yazıyor.
    5- Arama sonucunda uzmana dair bilgiler kullanıcının karşısına çıkıyor buradan çalışacağı en az saat yazılıyor ve onaylanıyor.
    6- Daha sonra uzman aynı yöntemle kendi T.C. Kimlik bilgileri ile sisteme giriyor burada onay için bekleyen sözleşmeyi onaylıyor.7- Son olarak uzmanın onayladığı sözleşmeyi işverende sisteme tekrar girerek sözleşmeler kısmından giriş yaparak onaylıyor ve anlaşma sağlanmış oluyor.
    8- Eğer işveren sistemde işyeri temsilcisi olarak kayıtlı değilse yani sisteme girdiğinde önüne iş yeri bilgileri çıkmıyorsa bağlı bulunduğu SGK müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak kendini sisteme tanıtıyor.9- Eğer Uzman kayıtlı değilse önce bakanlığa arayarak kendini tanımlatıyor daha sonra
    www.isgkatip.com adresinden bilgilerini güncelliyor. Devamı E bültende....

Ekli Dosyalar:

2. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Su oluğunu temizledi 10 gü-n hapis cezası aldı
    DANİMARKA’nın Ringsted şehri yakınlarındaki Tvindelstrup kasabasında kendi evininin çatısındaki su oluğunu temizleyen 89 yaşındaki Niels Kristensen, yeterli güvenlik önlemi almadı diye 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Yerden 2 metre 85 santim yükseklikte olan evinin çatsındaki oluğu, düşmemek için Traktörüne taktığı özel bir kasaya çıkarak temizleyen Niels Kristensen, evinin yakınından geçmekte olan İş Güvenliği Kurulu üyesinin azizliğine uğradı. İş Güvenliği Kurulunda görevli olan komşusu, yaşlı çiftçiyi çatısındaki oluğu temizlerken, yasaya uygun güvenlik önlemi almadı diye polise şikayet etti. Mahkemeye çıkarılan yaşlı adam 25 bin kron para cezası aldı. Karara bir üst mahkemede itiraz eden Niels Kristensen’in cezası 10 bin krona düşürüldü. Ancak parayı ödeyemeyeceğini bildirince, mahkeme cezayı 10 gün hapis cezası olarak değiştirdi. Bölge emniyet müdürlüğü, yaşlı olduğu için Niels Kristensen’in hapse atılmayacağını ancak cezası olan 10 bin kron karşılığında bir malına el konulacağını bildirdi. Yaşlı çiftçi, “ben düşmemek için yeterli güvenlik önlemini almıştım. Önemli olan güvenlik önlemi almak. İlle de yasadaki gibi olacak değil. Verilen cezayı anlamış değilim”dedi.
    http://www.hurriyet.de/haberler/gundem/1380019/oluk- temizliginegun-hapis-cezasi (E Bültenden En çok bu yazıya hasta oldum ve güldüm;düşündürücü ve güldürücü,fıkra gibi)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Mart 2013 ---
    Çirkinim ben,Kral olsa olsa trabzonspor olur..:D