1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Isges - iş sağliği ve güvenliği entegrasyon sistemi (program incelemesi)

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mert Taş tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

?

Faydalı Bir Paylaşım Oldu mu ?

 1. Evet, faydalı oldu

  oy sayısı 7
  87,5%
 2. Hayır, olmadı.

  oy sayısı 1
  12,5%
 1. Mert Taş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar ,

  Piyasada bulunan mevcut iş sağlığı ve güvenliği programları arasında bir araştırma içerisindeyim.
  Şimdiye kadar işimi en çok gören İSGES yazılımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım yararlı olur.

  Belli bir süre içerisinde inceleme fırsatı bulduğum program web/bulut tabanlı çalışmakta ve içinde 6000 den fazla yasal mevzuatlara uygun doküman bulundurmakta , güncel kalarak ta takibini sürdürmektedir.Genel olarak program isg süreçlerine uyum sağlamakla beraber osgb firmalarının da ihtiyaçlarına cevap verebiliyormuş.

  İçerisinde bir çok modül bulunmakta fakat ben fırsat bulup inceleyebildiğim kadarını anlatacağım.

  1)Çalışana Yönelik Bilgiler
  Çalışana yönelik bilgiler modülünde yasal mevzuatın istediği personel özlük bilgilerini bu modül aracılığı ile kayıt edip sonra bu kayıtlara akıllı filtreleme yöntemi ile ulaşabilirsiniz . Eğer şu ana kadar personel özlük bilgilerini excel üzerinde tuttuysanız , excel dosyanızı sisteme tanıtarak verilerinizi hızlıca sisteme yükleyebiliyorsunuz.

  2)İş Güvenliği Yönetimi
  -Bu modülde iş güvenliği uzmanına ait bir çalışma takvimi bulunmaktadır. Bu çalışma takviminde uzman hangi gün ve saate , hangi şirkette çalışacağını görebilir.
  -Makine periyodik kontrol kısmı seçilen makine ve ekipmanın bir sonraki periyodik kontrolünü sistem otomatik olarak ayarlar ve zamanı gelince sizi uyarır .
  -16 farklı alanda (genel iş izni , yüksekte çalışma iş izni , elektrik ile çalışma iş izni ,vinçle kaldırma operasyonları iş izni....) iş izni içermektedir.
  -Afet, Kriz Ve Acil Durum Yönetimi ve Kişisel Koruyucu Donanımlar (KKD) ile ilgili ekranlar mevcuttur.

  3)Organizasyona Yönelik Düzenlemeler
  -Bu modülde işyerine ait yıllık çalışma planınızı oluşturabilirsiniz ve aylık hizmet raporu ile yapılanlar doğrultusunda genel bir istatistiği görebilirsiniz.
  -Sözleşmeler kısmında şirketteki bütün personellerin sözleşme bilgilerini saklayabilirsiniz.
  -Eğitim takip sistemi kısmında yeni-ilave ve ileri eğitim girerek daha sonra bu eğitimden geçenlere verilecek olan belgeyi sistem üzerinden hazırlayabilirsiniz.
  -Risk analizi kısmında risk durumuna bağlı bir faaliyet ortamı seçilmekte ve sistem size otomatik olarak seçilen faaliyet ortamına ait tehlikeleri getirmektedir. Seçilen tehlikelere göre de alınması gereken önlemleri göstermektedir. Kullanımı detaylı fakat oldukça basittir. Yaptığınız analizde sistem risk seviyesini ölçerek risk seviyenizi kabul edilebilir risk seviyesine indirgemek için size yol gösterir ve bunu detaylı olarak rapora döker.
  -İSG Kurul Takip Sistemi kısmında kurul üyeleri düzenlemelerinizi yaptıktan sonra istediğiniz zaman dilimleri arasına toplantı ekleyebilir, bu toplantının ön duyurusunu, gerçekleşme/gerçekleşmeme bilgisini ve toplantıya ait tutanağı oluşturabilirsiniz.
  -İşyeri Denetim ve Raporlama Sistemi kısmında ise şirketinize ait saha denetimlerini (günlük-haftalık-aylık-yıllık) oluşturabilir, Tehlike Tespit ve Öneri Defteri kayıtlarınızı sistemde tutabilirsiniz.

  4)İş Sağlığı Yönetimi
  -Bu modülde iş güvenliği uzmanı gibi işyeri hekimine de ait bir çalışma takvimi bulunmaktadır. Bu çalışma takviminde hekim hangi gün ve saate , hangi şirkette çalışacağını görebilir.
  -Medikal Çalışmalar kısmı Muayeneler, Revir İşlemleri, Odio Kontrol, Aşı (Bağışıklama), Sevkler, İstirahatler, Randevu, Tetkik, Sağlık Bilgi Dosyası ve Kişisel Maruziyet Ölçümleri ekranları bulunmaktadır.
  -Muayene ve odio kısımları incelediğim kadarıyla detaylı hazırlanmıştır.

  5)İş Kazası, Meslek Hastalıkları Ve Zehirlenme
  -Bu modülde İş Kazası kısmında, oluşan iş kazası bilgilerini detaylı olarak sistemde saklayabilir ve bu bilgiler doğrultusunda sistem size bir detaylı grafiksel istatistikler çıkartır.
  -Meslek Hastalığı Takip Sistemi ve Zehirlenme kısımları da detaylı yer verilmiş.

  6)Sistem Kontrol
  -Bu modülde şirket bütün eksikliklerini detaylı bir şekilde görebilir.

  7)Doküman Takip Sistemi ve Hukuki Boyut
  -Bu modüllerde yasal mevzuata uygun ve güncel dokümanların takibi yapılıp sistemde saklanıyor.
  -Yaklaşık olarak 3000'den fazla Kanun,Kanun Hükmünde Kararname,Tüzük,Tebliğ ve Yönetmelik, Uluslararası Mevzuatlar, İdari Para Cezaları ve Zorunlu Bildirimler Hukuki Boyut kısmı altında bulunur.

  -Doküman Takip Sisteminde ise Bilgilendirme, Mevzuat, Prosedür, Talimat, Kontrol Listesi, Form, Çizelge, Tablo, Liste, Sunum, İş Başı Konuşmaları (Toolbox) ve Video kısımları altında yaklaşık 3000'den fazla doküman hazır bir şekilde bulunmaktadır.

  Her ekranda bulunan kayıtları excel'e aktarabilir, detaylı raporlama sistemi ile raporlar oluşturup, bu raporları ister pdf olarak bilgisayarınıza indirebilir ister yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Ayrıca her ekranda dikkatimi çeken Help butonları vardır. Yani her ekranın tam olarak ne yaptığını anlatılıyor.
  Sms/ Mail bildirimi kısmında istediğiniz bildirimi, istediğiniz zamanlarda, istenilen kişilere sms/ mail olarak bildirim yapabilirsiniz. Örnek olarak sözleşmesi bitecek personel, eğitim, toplantı, saha denetimleri, muayene/aşı, makine-ekipman periyodik kontrol, çalışma iş izni, iş kazası... alanlarında bildirimler ekleyebilirsiniz.


  Detaylı Bilgi için: www.isges.com.tr
 2. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Hat Boru
  elinize sağlık hocam