1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum gönüllük ilkeleri ve taşıdığı değerler halkası

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Onur Umur tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Onur'cum! bak sen hala dernek hususunda enerji harcarken, Erhan Güneş mevzuat düzenledi ve paylaşıma sundu.Anlatma istediğim bizler burada derneklere çalışmıyoz kendimize çalışıyoruz.Erhan Güneş şu an foruma değer kattı bizlerde katalım.
  2. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    baslik icin özüR dilerim. :( yol haritamiz derken uzmanlari kastetmistim, kesinkikle biricik isgforumumuzu kastetmemistim:) simdi dikkatimi cekti baslik farkli yerlere cekileblr..cepten girdigim icin degstremyorum :( siz bi parmak atsaniz :(

Ya bi de erkan üstadimi üzdüysem cok üzülürüm uyki tutmaz gece gece..:(
  3. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    http://www.isgforum.net/threads/uzmanlar-için-en-büyük-sorunu-çözmenin-vakti-gelmedi-mi.4019/page-2

6 ay önce benzer şeylerden bahsetmişiz..Sanırım o aman forumda yönetici olmadığım için mesajıma olumsuz tepki veren olmadı.

Bir kaç noktayı düzeleteyim: Gerek ben, gerek bu sitede de aktif olan bazı arkadaşlar örgütlenmenin önemine inandık. Şimdi Erkan üstadım dernek demiyorum oda diyim:) Senden oda ile ilgili eleştiri alayım:) Zira ilk mesajımda da en az dernek sözcüğü kadar oda sözcüğü geçiyordu.

Evet biz pek çok arkadaş oda kurmadan önce dernekler kurup teşkilatlanma konusunda tecrübe kazanıp ardından yasaları da değiştirtebilirsek oda olalım diyorduk. Hatta bu yola yüreğimizi koyduk. Erkan üstadım boş iş oalrak görebilir, saygı duyarım. Ayrıca beni sevdiği için beni daha raht eleştirebildiğini biliyorum bu açıdan da mutluuyum. Her ne kadar biz bu konuları zırt pırt gündeme getirsek de şunun çok iyi bilinmesi lazım. Oda, platform vb.. hiç bir oluşum kendi kendi kendini varetmek için çalışmamalıdır. Bu açıdan baktığımızda ne ben ne de derneklerde görevli ekip arkadaşlarım aslında dernekler için çalışmıyor.

Lütfen bu yazımdan bir cümle alıntılayacaksanız şunu alıntılayın:

"Ben dernekler, odalar, topluluklar için çalışmam. Ben isg forum için de çalışmam. Türkiyede İSG ile ilgili sorunların çözülmesi için çalışırım. Odalar, örgütler, internet siteleri araçlardır. Amaca giden yolda büyümeleri güçlenmeleri stratejik önem arz eden hedeflerdir"

Hedeflerin yüceltilmesine ne kadar kişi destek verirse, ne kadar çok emek harcarsak, amaca ulaşmak o kadar kolaylaşır.

Bu açıdan kesinlikle ibr derneğin yada grubun propagandasını yapmıyorum yapmam. Ama hepimizin amacı isg nin kurumsal olarak türkiyede oturması ise - ki budur, ben bunun propagandasını yapabildiğim ölçüde yaparım.

Bakın artık örgütlenmede katılım isteyen yenilik isteyen arkadaşlar olarak bir ilkenin daha açıklamasını yapmıştık: Hiç bir oluşumda demeçleri sürekli aynı kişi vermesin. Mesela İG uzmanları odası dediğimizde akla sadece başkan gelmesin..

Bunlar kişisel görüşlerim. Konu gece gece biraz yarım kalmış ondan ekleyeyim dedim.
  4. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
  5. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art
    Bu ülkede dernek filan hikaye aslında. kanarya sevenlerin bile derneği var İSG uzmanlarının neden olmasın. Asıl mesele oda olduğunda. haklarımızı savunmak, üç kuruşa çalışmamak, söz hakkımızın olması gibi çözümleri için daha çok söz sahibi olabiliriz. Bunun yeri tabiki bu forum olmayabilir ama bir yerden de başlanmalıdır....
  6. cem kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oda kurmamız şart arkadaşlar..umarımm her kes her şeyin farkındadır..
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Şu an Oda kurulunca yapılacak şey ne?
    Önce kim olduğumuzu yaptığımız iş ile kanıtlamamız daha iyi olmaz mı? Bizim kanarya sevenler derneğinden farkımızın olduğunu nasıl anlatabiliriz o zaman?
    Önce yaptığımız işi layığı ile yapmaya bakalım. İnsanların, çalışanların bizim işimize saygı ile bakmalarını , yaptığımız şeylerin, o zor kuralların onların canlarını korumak olduğunu önce iş yerindeki başarılarımızla pekiştirelim. Onların bize her anlamda destek olacaklarından emin olalım. Herkes işini hakkı ile yapınca ak koyun, kara koyun ortaya çıkınca o zaman işte dert yandığımız o kötü koşullar zaten kendiliğinden değişecektir. Oda kurulmasın demiyorum. Ama önce kimin odasını kuracağımızı yapacağımız kaliteli iş ve hizmetle göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Oda ezbere kurulacak, kağıt üzerinde bir adres, belki bürolar. Verilen hizmet ne olacak? Üyenin hakkını savunmaya çalışacaksın, işveren veya devlet de " Sen önce işini hakkı ile yap kardeşim" diyecek. Bence öncelikli konumuz ülkemize yeni giren İSG kavramını toplumun her bireyine kültür bilinci olarak aşılamak. Kolay mı? Kesinlikle değil. Ama başarılı olduktan sonrası?
  8. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    kesinlikle köhnemis kendi kendisini var etmek icin ugrasan, kulagi sagir, kalbi tas, gözü kör bir oda kurmayacagiz.

Cok farkli ve umut verici bir is yapma azmindeyiz. Insallah muvaffak oluruz. (site adina bu yorumu yazmiyorum, oda kurulmasi icin ugrasan bazi arkadaslarim ve kendim icin yaziyorum)