1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum.net 21 aralık hazırlık

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Kaçak akım rölesi
  2. korfezli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    zabıta ve gardiyan kolluk kuvvetidir, fakat genel kolluk kuvveti olmadıkları için
    cevap c olabilir.
  3. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    (3) (Değişik birinci cümle: RG-11/10/2013-28792) Bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin ikinci alt bendi uyarınca eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.
  4. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    c
  5. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam bu cumle ule ustundekı arasındaki bağlantıyı kuramadım yıne net bırsey yok ortada.
  6. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o ibare hangi maddede yazıyordu
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sınavlar
    MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları (Değişik ibare: RG-11/10/2013-28792) Bakanlıkça yapılır veya yaptırılır.

(2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde (Mülga ibare: RG-11/10/2013-28792) (…) ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.
    sizin elinizdeki eski sanırım en son hali yukarıdaki gbidir
  8. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar söndürme tüplerine ulasma mesafesi en fazla 25 mi olacaktı??
  9. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam siz 1 ve 2 yi yazmıssınız bende 3.cumlesını yazdım ıste aynı sızın verdıgınız nottan yazdım.
  10. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    en son halini yukarıdaki mesajlarımdan birinde yükledim lütfen o yönetmeliği indirip çalışınız
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2013 ---
    o madde yükseltme sınavına girenler için 8 maddeyi okusana:)
  11. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  12. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Çok net aslında 11 ekim 2013 tarihli son değişiklik yapılan yönetmeliğe göre;

MADDE 16 – Aynı Yönetmeliğin 28 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen “Genel Müdürlükçe” ibaresi “Bakanlıkça” olarak değiştirilmiş, ikinci fıkrasında geçen “en fazla iki defa” ibaresi madde metninden çıkarılmış ve üçüncü fıkranın birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin ikinci alt bendi uyarınca eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler'
  13. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    helal olsun fatma hanım benim gözümden kaçmış
    ben yemek arası veriyorum
  14. vey İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  15. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sema hanım yanlış anlamışsınız yukarıdaki mesajlarımı iyi okuyun iki defa sınav ibaresi yükseltme sınavına gireceklerden bahsediyor
  16. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir şey daha yangın dolapları arası en fazla 25 m. olacaktı değilmi??
  17. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    rüveyda hanıımmm 8 madde yi okusana o yükseltme sınavından bahsediyor c olacaklardan değil
  18. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Ben bizim için diyorum zaten. Ben bi kez girdim ve bu son hakkım. Yönetmeliği okudum. Keşke ikiden fazla olsa ama ne yazık ki değil
  19. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar alakasız olacak ama, 18 ağustos sınavında başarı %10-15 ler seviyesinde olduğu söyleniyor, ben sınav sorularına baktım A - B - C bana öyle zor gelmedi. Yan, başarı neden çok düşük anlayamadım? Acaba soruları ezberledim de o yüzden mi diye düşünüyorum.
  20. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yangın dolapları arası en fazla 30 m. olacaktı değilmi??
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.