1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum.net 21 aralık hazırlık

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    30 du sanırım
  2. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Fatma haım 28. Madde 3. Şıkkı okur musunuz o değişmedi bakın sabit
  3. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Herkesin sınava hazırlanarak girdiğini düşünmüyorum..
  4. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bkz. Ben
  5. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam ben girmedim agustos sınavına ama sonradan cozdum bence basit degıl kitabı yonetmelıgı acsanızda muallakta kalınacak soru sayısı fazla net degıl sorular bundan dolayı bence dusuk olması.
  6. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zorluk seviyesini yükseltmezlerse, ağustos sınavı gibi olursa başarı yine 70 lere yükselir, bunun için yani bukadar yükselmemesi için yine ters köşe yapmazlar umarım. :)
  7. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam fatma hocam haklı burada cok net dıyorkı egıtım almamıs b ve a ya 1500 yada 3000 prımıni tamamlayarak ıcın basvuracak kısıler bu haklarını en fazla 2 kere kullanabilir ama egıtım alarak sınava gırenler 3 sene ıcınde (....) sınavda basarılı olmak zorundadırlar yoksa egıtımı tekrar almaları gerekir.Ama benim kafamı karıstıran 2kere kalanlara neden 3. bi hak gıbı ek tasarı yayınlanıp sınava gırmelerı saglandı o zaman dırek 3 seneye kadar ıstedıgınız gıbı gırebılırsınız demediler.
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    rüveyda hanım nasıl izah etsem bilemedim size ispatı aşağıdaki gibidir.
    Sınavlar
    MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları (Değişik ibare: RG-11/10/2013-28792) Bakanlıkça yapılır veya yaptırılır.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde (Mülga ibare: RG-11/10/2013-28792) (…) ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.

(3) (Değişik birinci cümle: RG-11/10/2013-28792) Bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin ikinci alt bendi uyarınca eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.

diyor demi bunda hem fikiriz sizin takıldığınız madde ne idi Bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin ikinci alt bendi uyarınca eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bakalımm bu bendine kimden bahsediyomuş

MADDE 8 – (1) (Değişik:RG-11/10/2013-28792) İş güvenliği uzmanlığı belgesinin sınıfları aşağıda belirtilmiştir:
    a) (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;
    1) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,
    2) Mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakülte mezunları ile teknik elemanlardan; iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında doktora yapmış olanlara,
    3) Genel Müdürlük veya bağlı birimlerinde en az on yıl görev yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakülte mezunları ile teknik elemanlara,
    4) İş sağlığı ve güvenliği alanında müfettiş yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl görev yapmış mühendis, mimar veya teknik eleman olan iş müfettişlerine,

5) Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde uzman yardımcılığı süresi dâhil en az on yıl fiilen görev yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakülte mezunları ile teknik elemanı olan iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına,

anlatabildimmi:)
  9. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Ben de aynı şeyden bahsediyorum ona itirazım yok ki.benim tek anlatmak istediğim senin benim gibilerin son şansı olduğu
  10. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam bizimde son sansımız olmuyor ki ozaman ben kursu alalı daha yeni 1 sene oluyor siz gecmıstemı almıstınız?
  11. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Anlatmanıza gerek yok ben hemfikir olduğumuz konuyu diyodum zaten. Diğer kısımdakiler beni ilgilendirmiyor az önce ve dördüncü kez de dediğim gibi ben şu an son hakkım olduğunu anlatmaya çalışıyorum bunda da aynı kanaatteymişiz boşuna konuşuyomuşuz o vakit :)
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bende diyorumki son hakkınız değil kurs aldığınız tarihten itibaren zaten 3 yıl sınava girme hakkı tanındı size ben ispat etmek ten yoruldum hadi bakalım bu sefer sizde bunun tam tersi olduğunu ispatlayın bana:)
  13. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ya anlatamıyomuyum;)
    3 yıl içinde girebileceğimi biliyorum zaten. Ama ben şimdi aralığa başvurdum artık ve geçmek zorundayım. Ve bu ikinci girişim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2013 ---
    Yazın aldım ağustosta kaldım 3 yıl içinde bi daha girebilirim ama şimdi aralıkta giriyorum yani beklemedim.istesem iki buçuk yılım daha var
  14. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    piskolojikman böyle hissetmeniz ayrı mevzu ama geçemesenizde kurs parası yanmıyo yani onu bilin:)
  15. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    benim 1 yıl oldu.demekki 2yıl içinde bütün A sınıfı sınavlarına girebileceğim.kazanamazsam yazık bana....
  16. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bak onu bilmiyodum:)
    Aynı şeyden bahsediyoruz ama dediğim gibi bi an önce sınavı girip geçeyim diye şimdi gircem sınava
  17. eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler...
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yükselme sınavları için geçerli değil bu 3 yıl mevzuuu:Düzgünüm
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2013 ---
    güzel bir soru buldum:)
    işyerinde 13 aydır çalışan 53 yaşındaki çalışanın yıllık izin hakkı kaç gündür
    14
    20
    26
    30
  19. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    2
    20 gun 18 den kucuk ve 50 den buyukler ıcın
  20. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı