1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum.net 21 aralık hazırlık

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    attım C :cool:
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    b
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2013 ---
    b
  3. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    B
  4. Şerife TUNÇEL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  5. Nevin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar cevapları alıntıdan yapıyorum ancak hangi soruya cevap verdiğim görülmüyor ne yapmam gerekir bilginiz var mı?
  6. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    13-Makineler için bulundurulması gereken işletme talimatlarına ilişkin aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
    a) Makineyi tarif eden herhangi bir doküman, güvenlik bakımından, talimatlarla ters düşmemelidir.
    b) Makinenin onarımı ile ilgili teknik resimler ve diyagramlar hariç güvenlikle ilgili olan faydalı talimatları içermelidir,
    c) Gerekli durumlarda talimat, titreşim ve gürültüyü azaltmak için gereken tesisat ve montajla ilgili kuralları sağlamalıdır.
    d) Bütün makineler, servise alındıklarında, orijinal dilindeki bir talimat veya bu talimatın makinenin kullanılacağı ülkenin dili veya dillerindeki bir tercümesi ile verilmelidir.
    Açıklama:Her makinede en azından aşağıdaki bilgileri içeren bir işletme talimatı bulundurulmalıdır.
     Makinenin bakım imkanlarına ait uygun ilave bilgiler ile beraber makine üzerinde işaretlenmiş bilgiler
     İşletmeye alma, kullanma, makinenin ve ayrı olarak taşınacak çeşitli parçalarının kütlesinin verilmesiyle elle taşıma, takma ve sökme, idame ettirme, ayar ve bakım bilgileri
     Gerekli olduğu durumlarda, eğitim talimatları, bağlanabilen takımların teme! karakteristikleri ve makinenin kullanma güçlükleri
     Bütün makineler, servise alındıklarında, orijinal dilindeki bir talimat veya bu talimatın makinenin kullanılacağı ülkenin dili veya dillerindeki bir tercümesi ile verilmelidir. Talimatlar; hizmeti alma, bakım, muayene, düzgün çalışıp çalışmadığının kontrolü ve uygun olduğu durumlarda, makinenin onarımı ile ilgili teknik resimleri ve diyagramları ve özelikle güvenlikle ilgili olan faydalı talimatları içermelidir. Makineyi tarif eden herhangi bir doküman, güvenlik bakımından, talimatlarla ters düşmemelidir. Teknik dokümanlar, makinenin gürültü
    emisyonları ve titreşimiyle ilgili bilgiler vermelidir. Gerekli durumlarda talimat, titreşim ve gürültüyü azaltmak için gereken tesisat ve montajla ilgili kuralları sağlamalıdır. Üreticinin makinenin muhtemel patlayıcı ortamda kullanılmasını amaçladığı durumlarda, talimatlarda gerekli bilgiler verilmelidir. Makinelerin meslekten olmayan kişilerce kullanılmasının tahmin edildiği durumlarda, talimatların yerleştirilmesi ve ifade edilmesinde genel eğitim seviyesi dikkate alınmalıdır.
  7. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Mantığı var mı bunun yoksa ezber mi
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik

yanıt ne..
  9. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    "B"
  10. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tehlike - Risk bağlantısı ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
    A) Bir tehlikeden ancak bir risk ortaya çıkabilir.
    B) Bir tehlikeden birden fazla risk ortaya çıkabilir.
    C) Birden çok tehlikeden bir risk çıkabilir.
    D) Bİrden çok riskten bir tehlike çıkabilir
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sanırım merdivenler için ts standartlarına atıf yapıyor bu değerler orada geçiyo okuduğum bir kitapta listesi vardı ama kaynak belirtmemiş
  12. Şerife TUNÇEL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  13. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik

b
  14. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Uzatmalı veya bölmeli merdivenlerin özellikleri şunlardır:
     Uzatmalı merdivenler, genel amaçlı merdivenler arasında en uzun olanlarıdır.
     Merdiven, kılavuz veya manşetler içinde hareket eden (kayan) ve yüksekliği ayarlanabilen iki veya daha fazla kısımdan meydana gelir.
     Merdiven, kayan kısım bitişik kısmın üstünde olacak şekilde monte edilmelidir
     Her kısım, merdivenin toplam uzunluğuna bağlı olarak, bitişik alt kısımla minimum bir uzunlukta üst üste binmelidir.
     10 metreye kadar, üst üste binme minimum 90 cm
     10-15 metre arası, üst üste binme minimum 120 cm
     15-18 metre arası, üst üste binme minimum 150 cm
     Merdiveni açıp kapatırken gerekli üst üste binme uzunluğunun emniyete alınması ve bu uzunlukta üst üste binmenin unutulmadan mutlaka yapılması için her kısma pozitif stoplar monte edilmelidir.
  15. Nevin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    uzatmalı merdiven sorusu 120
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  17. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Veya olması gerekiyormuş veya varmış, d de sorun yok gözüküyor sanki
  18. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    BBB
  19. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    B
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı: