1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum.net 21 aralık sınavına hazırlık/vol.2

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Hasan AKSOY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu başlıktaki ve "Isgforum.net 21 aralık hazırlık" adlı 96 sayfalık başlıktaki tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sayenizde geçtim inşallah. Çoğunlukla sizin bu 2 başlığınızı baya bi geriden takip ederek çalıştım. Ne yönetmelik okuyabildim, ne de konu özetleri çalışabildim. Sadece bu 2 başlıktaki soruları çözdüm. 78 net geliyor, B sınıfına geçiyorum inşallah. Hepinizden Allah Razı olsun.
  2. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Estagfurullah:) hemen de üstüme alındım ha :D :p
    Ben de c oldum inşallah b de olurum:)
  3. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    :D:)..burada neler döndü konuşuldu neler da c ye geldi 2-3 soru alakalı..geriye kalanın sözü yok bu sayfalarda..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Aralık 2013 ---
    dün varya..hannibal doğuyoru izledim çok iyiydi..cidden:D
  4. yunusum İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    işveren risk değerlendirmesini yapar veya yaprırı der. kanunda dolayısiyle yaptırırsa isig uzmanı ve çalışan yeterli, yaparsa kendisi ve çalışan yeterli dolayısiyle bu iki seçenekte doğru olur soruyu net hatırlayamadım ama isig uzmanıda çalıştırmak zorunda olduğundan 2 seçenekte doğru oluyor soru hatalı bence.
  5. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    risk değerlendirmesi her işveren mekan sahibi kahve sahibi site yöneticisi yapmak ya da yaptırmak zorunda..lakin az tehlikeli sınıflar için ( okullar, siteler, erkek kuaförleri..vb) iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu yoktur..2014.1 yahut 2016. 6 lara ertelenen durumlar zaten bundan sebep uzman bulundurma zorunlulukları ertelenmiştir...nasıl risk değerlendirme ekibinde patron vasfındaki işveren ekipte bulunuyorsa aynı kıyasla site yöneticisi ekibin başkanı olarak ekipte bulunur..ve ekiple çalışmalarına katkısından ötürü site çalışanını çalışan temsilcisi yahut teknik kapasitesi yeterli bilgili bir kişi olarak düşünebiliriz..sorun yok o soruda
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    en güzeli bu sayfa öteki sayflarda modum kayıyor ayar ediyorlar yau
  7. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bu Genel Müdürlük ile Bölge Müdürlüğünü Karıştırıyorum bi yardımcı olun lütfen

Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Bölge Müdürlüğünü de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımı kabul edicez?
  8. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende bendee :) :)
  9. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Nerdeydin:)
    Hayırlı ola..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Aralık 2013 ---

İlki doğru. Ama o da bakanlığa bağlı.
    Bölge müdürlüğü yok o eski mevzuatta.
    İl müdürlüğü var çalışma ve iş kurumu il müd.
  10. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2013 ---
    hayırlı olur inşallah..hepimiz için :)
  11. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ILO görevleri hedeflerı nelerdır ? yılda kaç kere toplanır kaç üyeden olusur uye sayıları nelerdır?
  12. yunusum İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar 21 aralık sınavında c sınıfı için resmi olarak itiraz edilen sorular hangileri bilen var mı?
  13. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İNANMIYORUM BU NEDİR BÖYLE!! ''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na (ÇSGB) bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nce 21 Aralık 2013'te İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı gerçekleştirilmiş ve A, B, C kategorilerinde 5 ayrı ilde yapılan sınava yaklaşık 105 bin kişi katılmıştı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nde oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanan soruların bir dershane zinciri tarafından kendi personeline dağıtıldığı iddia edildi.
    Sözkonusu dershane zincirinin dershanelerin kapatılmasının gündemde olduğu bugünlerde açıkta kalması muhtemel personelinin mağduriyetini bu şekilde önlemeye çalıştığı ileri sürüldü. Soruların, sınavın uygulamasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sınavın yapıldığı illerdeki personelince mi yoksa soruları hazırlayan birimlerce mi sızdırıldığı konusu araştırılıyor.'' Okudunuz mu bu haberi??
  14. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    memlekette ne ne olmuş bi anlayabilsek.neye yorum yapacağımızı şaşırdıkk:)bu tür haberlere itibar edilmemeli bugünlerde birilerinden şüphelenmek moda oldu bende bu işte emekli iş müfettişlerinden şüpheliyim.:)haberi okudum kaynak yok herhangi bir bakanlıktan açıklamada yok köşe başı kadınlarının havadisleri kıvamında bir haber.....
  15. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    inşallah öyledir. sil baştan olmasında korktum valla :) :)
  16. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İsggm haber ile ilgili yeni şafaka açıklama yaptı. Özetle;
    - biz soruları hazırlamıyoruz, üni hocalarının olduğu komisyon hazırlıyor
    - 7500 kişi kamuya alınacağı tamamen yalan
    - uzman olmanın şartları belli, dersane hocalarının sadece fen edebiyatın fizik kimya biyoloji mezunları girebilir sınava
    - dersanelerin isg uzmanlığı eğitimi verme yetkisi de yok ilgisi de yok
    demiş isggm
  17. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    iptal olacak olsaydı şimdiye kadar olmuştu merak etmeyin..görsel basına düşmediğine göre değil mi?:D
  18. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
  19. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hadi bakalım geriye sayım başladı! Dokuzzzzzzzzzzz :) :)
  20. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 soru iptal 2 sorununda cevap şıkları değişmişşşş
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2014 ---
    ''A kitapçığındaki 6 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 31 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 16 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 41 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 61 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (C) olarak düzeltilmesi
    A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi''