1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum.net 21 aralık sınavına hazırlık/vol.2

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63792
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    metalurji döküm izabe
  2. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Soru 21:

Doğalgaz kullanımı konusunda, doğalgaz ile ilgili mevzuat ve standart hükümlerine göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

a) Kazan dairelerinde bulunan doğalgaz tesisatının veya bağlantı elemanlarının üzerinde ve çok yakınında yanıcı maddeler bulundurulamaz.

1. b) Doğalgaz kullanım mekanlarında herkesin görebileceği yerlere doğalgaz ile ilgili olarak dikkat edilecek hususları belirten uyarı levhaları asılır.

2. c) Herhangi bir gaz sızıntısında veya yanma hadisesinde, gaz akışı, kesme vanasından el müdahalesi ile durdurulur.

3. d) Bina servis kutusu, ilgili gaz kuruluşunun acil ekiplerinin kolaylıkla müdahale edebileceği şekilde muhafaza edilir. Servis kutusu önüne, müdahaleyi zorlaştıracak malzeme konulamaz ve araç park edilmez
  3. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    C
  4. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Makine Emniyeti Yönetmeliğine göre, “Operatör”ü tam olarak ifade eden tanım aşağıdakilerden hangisidir?

a) Makinaları kuran, çalıştıran, ayarlayan, bakımını yapan, temizleyen, tamir eden veya hareket ettiren kişi veya kişiler

b) Makinaları çalıştıran, ayarlayan, bakımını yapan, temizleyen, tamir eden veya hareket ettiren kişi veya kişiler

c) Makinaları çalıştıran, ayarlayan, bakımını yapan, temizleyen, hareket ettiren kişi veya kişiler

d) Makinaları çalıştıran, bakımını yapan, temizleyen, hareket ettiren kişi veya kişiler
  5. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63792
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    metalurji döküm izabe
  6. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    A
  7. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Ben bilemedim ya nasıl bildiniz:))

Beş yıl yıldız ikinize de:)

Beğen tuşumu geri istiyorummmmmmm
  8. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63792
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    metalurji döküm izabe
    çok iyi zeki rolü yaparım
  9. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğinde geçen, “Turuncu Plaka”yı aşağıdakilerden hangisi ifade etmektedir?

1. a) Tehlikeli madde taşıyan taşıtlarda taşıtın ön ve arka tamponlarına takılan, taşıtın diğer taşıtlarca kolayca görünebilirliğini sağlayan turuncu renkli reflektörlü dikdörtgen plakalardır.

2. b) Tehlikeli madde taşıyan taşıtlarda taşıtın ön ve arka tamponları ile aracın her iki tarafına takılan ve üzerinde tehlike sembolü olan plakalardır.

3. c) Tehlikeli madde taşıyan taşıtlarda üst kısmına tehlike tanıma numarası, alt kısmına da UN numarası yazılan taşıtın ön ve arka tarafına birer adet takılan turuncu renkli reflektörlü dikdörtgen plakalardır.

4. d) Tehlikeli madde taşıyan taşıtın Dolu/Boş olduğunu belirtmek amacı ile taşıtın ön ve arka tarafına birer adet takılan turuncu renkli reflektörlü dikdörtgen plakalardır.
  10. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :D operatör olmasa olmaz canım herşede var maşallah yani :)

Bu arada sınava hazırmısın ilkinden kaç almıştın ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2013 ---
    C
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    armuda mak..nerden düştü yau
  12. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

68 almıştım çalışamamaıştım
    Şimdi çalıştım hazırım yani diğerin göre. Deneme eksiğim var onları halletcem inşallah.
    Geçemezsem de yapcak bişey yok en fazla bu kadar çalışabilirdim zaten:)
    Sen
  13. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bende 68 aldım ve iptal edilen sorular hiç bir işe yaramadı bende :(:( ben çalışmıştım ama bu kadar değildim bide ankaraya gidip gelmek var neyseki şimdi sınav adanada :)
    Günlük konuşma bölgesi yaklaşık olarak kaç Hertz arasında yer alır?

A) 30-50 Hertz

B) 100-120 Hertz

C) 250-2000 Hertz

D) 50-100 Hertz
  14. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

:) ben sınav sorularıma bakamadım bile. Cevaplara da..kötü döneme rasgeldi.
    Sınavdan iki ay sonra ancak fırsatım oldu.
    O zaman da sınavda naptığımı unutmuştum:)
  15. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benn sınavdan çıktığımda kamyon çarpmışa dönmüştüm iç beklemiyordum o kadar zor soruları inşallah öye olmayacak bu sınav çok tepki toplandı çünkü
  16. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Soru 23:
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının oluşturulmasında koşul olan “50 ve üstünde işçi çalıştırılması” hususunda aşağıdakilerden hangisi işyerinde işçi olarak çalışan kapsamına girenlerden biri sayılamaz?

1. a) İşyerinin sigortalı olarak görünmeyen, sahibi konumundaki kişiler

2. b) İşyerini yöneten müdürler

3. c) İşyerinde geçici statüyle çalışan işçiler

4. d) İşyeri şirket ortakları
  17. murat mert çakıroğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63792
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    metalurji döküm izabe
  18. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    D mi
  19. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Yok a mış.

30-50 hz mi?
    Soru 24:
    Aşağıdakilerden hangisi İş Kanununa göre, iş akdinin işverence feshinde kıdem tazminatı hakkı doğurur?

a) İşçinin kendi kastından doğacak bir hastalığa uğraması halinde, bu sebeple doğacak devamsızlığın ardı ardına üç iş günü veya bir ayda beş iş gününden fazla sürmesi

b) İşçinin işyerinde, yedi günden fazla hapisle cezalandırılan ve cezası ertelenmeyen bir suç işlemesi

c) İş sözleşmesi yapıldığı sırada bu sözleşmenin esaslı noktalarından biri için gerekli vasıflar veya şartlar kendisinde bulunmadığı halde bunların kendisinde bulunduğunu ileri sürerek işçinin işvereni yanıltması

d) İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi
  20. Tgco İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    250-2000 miş