1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgforum::sertifika yükseltme sınavına hazırlanma ve bilgi rehberi

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İSG Net mevzuat Kütüphanesi tarafımdan 8. cilt ansiklobedi haline getirildi.yakında fotoğraf paylaşacam.
  2. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Cevabı beklemeden çalışmaya başlamanızda fayda var.Çünkü o kadar çok konu var ki, çalış çalış bitmiyor...Daha bir de konular bitince bol bol soru çözeceğiz..
  3. Murat Koçak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64951
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Merinos - ÖZERDEM MENSUCAT A.Ş.
    Hmmm... Ne kadar üretken bir çalışma, siz mi araştırdınız bu içeriği, yoksa bir abiniz mi ....!!??
  4. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar herkes elindeki notları paylaşırsa sevinirim bilgi paylaştıkça çoğalır merak etmeyin kimse kimsenin rızkını yemez cimrilik yapmayın ki allah da size versin ben elime geçtikçe paylaşıyorum :) iyi çalışmalar herkese bu arada elinde yenilenmiş 48 konu olan varsa bana yollarsa ya da burdan paylaşırsa sevinirim ben de elimdeki tüm dökümanları paylaşırım

Ekli Dosyalar:

5. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herkese iyi çalışmalar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Kasım 2013 ---
    parça parça oldu ama idare edin

Ekli Dosyalar:

6. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    pardon çalışmak amaçlı soruyorum bu sorular güncelmi ? yani iptal olunan veya değiştirilmiş bilgileri içeriyormu? paylaşımınız için teşekkür ederim
  7. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ne kadar güncel olduğunu inceleyemeden paylaşıyorum arkadaşlar..

Ekli Dosyalar:

8. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    teşekkürler Elif hnm
  9. Onur Onur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan hocam merhabalar... Gerçekten paylaşımlarınız harika... "İSG sınavından nasıl 100 alınır?" sorusunun cevabını veriyorsunuz adeta...
    Ben foruma yeni üye oldum ve bu, ilk mesajım olacak bu arada :) Sınavla alakalı bir şey sormak istiyorum:
    Biliyorsunuz sınava çok az kaldı. Bahsettiğiniz gibi mevzuatı 4 kez okumak çok iyi olurdu, fakat sınav hızla yaklaşıyor. Bu sebeple tavsiye ettiğiniz kaynak kitaplardan 2-3 tanesini alsak onlar üzerinden çalışmamızı devam ettirsek nasıl olur acaba? Yani mevzuatı okumadan doğrudan doğruya bu yardımcı kitaplardan hareketle 21 Aralık sınavına hazırlansak hata mı etmiş oluruz? Ben birkaç güne kadar sınava yönelik 2-3 kitap almayı düşünüyorum. Acaba bu kitaplardan hangi üçünü şiddetle tavsiye edersiniz? Bu son hakkım, yanlış bir şekilde çalışmak istemiyorum.
    Kusura bakmayın, fazla soru sordum. Cevabınızı merakla bekliyor, şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum... Kolay gelsin, başarılar...
  10. ali sofuoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18.08.13 tarihli A sınıfı sınav sorularından 22 tanesi iptal edilmiş ve bular tüzüklerden, bu durumda tüzükler sınav kapsamı dışında olur mu ?
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tüzükler iptal diyebilmemiz için resmi gazetede yürürlükten kalktı ibaresini görmemiz gerek öte taraftan kanunen bir geçerliliği yok.ama bakanlık sınavlarda her zaman ters köşe yapma eğiliminde bu yüzden çalışılmasında fayda var.bu arada benimde bir sorum olacak bakanlığa gönderdiğimiz dilekçelere bir cevap gelecekmi bizlere?
  12. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    22 iptal soruyu gördükten sonra benim için başka ibareye gerek yok gene sorarlar gene iptal olur.
  13. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Erkan Bey,

Bu verdiğiniz bilgileri bilirsek kesin kazanırız. Müfettiş bile oluruz! Bu arada elinize sağlık müthiş bir dökümantasyon.
  14. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    paylaşımınız için teşekkür ederim.
    yeni yönetmeliklere uygun mu?
  15. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BU KİTAPLARDAN RİSK AKADEMİ ADINDAKİKİTAPTAN ALMAK İSTİYORUM NASIL ALABİLİRİM ACABA?YARDIMCI OLABAİLİR MİSİNİZ?
  16. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    BU KİTAPLARDAN RİSK AKADEMİ ADINDAKİKİTAPTAN ALMAK İSTİYORUM NASIL ALABİLİRİM ACABA?YARDIMCI OLABAİLİR MİSİNİZ?

İlgili linki takip ederek sipariş verebilirsiniz.
    lhttp://www.riskmedakademi.com.tr/index.php?option=content&task=view&id=97
    Biraz ilgisiz davranıyorlar ve profesyonellikten uzak gibi geldiler bana. Kredi kartından anında ödemenizi yapıyorsunuz ama ne siparişin alındığını ne de sürecin ne olacağını bildiren bir geri dönüş olmuyor. 3 gün sonra ben arayıp durumun akıbeti hakkında bilgi almaya kalkınca "elimizde baskısı kalmadı, hazırlanıyor o nedenle" gibi alakasız bir cevap aldım. elinizde olmayan bir ürünün nasıl siparişini alıyorsunuz sorusuna verecekleri bir cevapları yoktu. En vurucu cevapları ise: "efendim biz internet üzerinden satış yapan bir site değiliz oldu". Ciddiyetlerini anlayın diye uzun yazdım yaşadığım durumu. Ayrıca bu fiyat etmez diye düşünüyorum naçizane... o kadar güncel vesaire şeklinde yapılan reklam sonunda halen eski mevzuat kalıntılarını (bayağı çok miktarda) ve baskı hatalarını ayıklalayamadan talebe yetiştirilmeye çalışılan ticari bir uygulama diye değerlendiriyorum.
  17. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar yeni yönetmeliklere uygun olmayanları elimden geldiğince paylaşmıyorum paylaştıklarım güncel yeni kursa giden arkadaşlardan aldım varsada toplamı 10 taneyi geçmez onlarda belli zaten değişenler bu arada elinde kurstan aldıklarınız 48 yenilenmiş konu olan paylaşırsa sevinirim
  18. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    değişen maddeleri paylaşıyorum ekleyebilirsiniz sizde başka varsa burda olmayanlardan

Ekli Dosyalar:

19. sedat D İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar. emeğin için teşekkürler. ancak burada paylaşılmış olan tüzük ve yönetmeliklerden yürürlükte olmayanlar var. bunlara çalışmayın boşu boşuna. iyi akşamlar herkese
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben o Tüzükleri cilt yaptırdım..Tüzükler çok değerli iş hayatımda rehberlik ederler bana,sınav mınav umrumda değil aslında.