1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isggm genel müdürü kasım özer facebookta durum güncellemesi:saatler artacak!!!

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Murat Uğur100 tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İSGGM Genel Müdürü Kasım Özer Facebookta durum güncellemesi yaptı. Sürelerin artacağını belirtiyor.
    Umarım bu güzel haberin için keyfimizi kaçıran bir detay olmaz.

Kasım Özer:
    "
    Yeni yönetmelik değişiklikleri ile hem aksayan yönlerde düzenleme yapılmakta hem de çalışma süreleri artırılmaktadır. Taslak yayınlanmak üzere başbaknlıkta bekliyor"
  2. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Twitter'da da aynı bilgi var.
    Kasım Özer @kozer0606 · 60 dk.60 dakika önce
    Başbaknlıktaki yön. Değişiklikleri ile hem aksayan yönlere dair düzenleme hem de çalışma sürelerinin artışına dair hükümler vardır
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    artacaksa bir an önce artsın arkadaş!!! bu kadar araba süreceğimi bilseydim gider gebze-harem de şoför olarak çalışırdım daha çok kazanırdım hem de :sinir:
  5. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    al benden de o kadar.....
  6. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tek rakibim TomTom :cool:
  7. KenanSagiroglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77584
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sabırsızlıkla bekliyoruz, umarım tekrar hayal kırıklıkları yaşamayacağımız adımlar biran önce atılır.
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Umarım, yönetmeliğin yürürlük tarihini geciktirmezler.
  9. Mehmet Fırat Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    En az 6 ay yaparlar, yürürlük tarihi yılbaşı olursa amaca hizmet etmiş olur.
  10. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yürürlüğe girme tarihini 6 ay yaparlar 5.Ayda 6ay daha uzatıyor.
  11. Salih GÖZEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bekliyoruz....
  12. ferhat322 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    en az 1 yıl olur
  13. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bekle babam bekle......
    :D :D :D
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    iş yeri hekimleri için 01.01.2016 yaptıklarına göre bizde de farklı olmaz diye düşünüyorum
  15. Cagdas Sakinci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92542
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    saatler artsın birde OSGB lerede sorumluluk getirilsin nasıl şantiye şefi elemanından sorumluysa OSGB sahibide ÇAlıştırdığı uzmandan sorumlu olsun yoksa bu iş tüccar mantığıyla ilerliyor
  16. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tom tom güncellemeleri ücretli diye biliyorum, navitech iyii :) harita güncellemeleri ücretsiz. navitech firmasıyla bağlantım yokkk :)
  17. Arkadaşlar sizce süreler nasıl olacak tahmini olan yada duyum alan var mı?
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Süreler artacak ve yılbaşından sonrada yürülüğe girecektir diye düşünüyorum.Çünkü Bu sürelerle,eğitim,denetim,risk analizi,acil eylem ve rehberlik çalışmaları fantaziden öteye geçemeyecektir.Müfettişler bile bizim kadar aylık firma denetlemiyorlar.Bırakın onu işletmelerde eğitim türkiyede verilemiyor çünkü süreler az ve firma sayısı çok yetiştirilemiyor.

OSGB lere gelince tüccar ve danışman firmalardan beter oldu ve bu yolda gidiliyor.OSGB yede sorumluluk yüklenmeli.Artık profesyonel hizmetlerin standart üretleri belirlenmelidir.Saatlik ve daimi olarak..Teknik nezaretçilikte olduğu ama uygulanmadığı gibi..bizzat bakanlık yapmalı bu işi...
  19. Cagdas Sakinci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92542
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    500 kişi ile sınırlanırsa yeterli olabilir belki çok tehlikeli işlerde birde sayı 50 yi geçince sınıf ayrımı yapmada uzman bulundurulma zorunluluğu getirilmeli bunlar olursa birde kaza sorumluluğunun bir kısmı OSGB nin sahibine verilirse bu işler düzene girer
  20. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ben zaten şakasına söylemiştim navigasyon falan kullandığım yok en iyisi tom tom diye biliyorum :D