1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isghizmet demo tanıtım videosu yayında...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve isghizmetadmin tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    http://demo08.webevim.net/tr/5/ sistemin kullanım video tanıtımı.
    İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ , sistemi sadece iş güvenliği uzmanları tarafından kullanıma açılacak , sertifikası olmayan hiç bir üyeliğe izin verilmeyecektir. Sistemin temel amacı uzmanların işlerini hafifletmek onları kanunlar karşısında güvence altına alabilmektir. Uzmanların iş güvenliği konusunda klavuzu olma yolunda çok detaylı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

SİSTEM ÖZELLİKLERİ :

FİRMA KAYIT :
    Hizmet vermiş olduğunuz firmaların kaydını sistem üzerinde yapabilirsiniz.( firma tınımlaması yapılmalıdır. Aksi halde modül özelliklerini göremezsiniz)

ÇALIŞMA PLANI :
    Uzmanların yıllık çalışma planlarını oluşturmalarını ve hangi tarih ve saat aralığında nerede olacaklarını planlamalerını sağlar.(Her firma için yıllık plan oluşturulur. Firmalar altında oluşan planlar tek taplo üzerinde uzmana ait yıllık çalışma planı olarak raporlanır.)

PERSONEL KAYIT :
    Kaydetmiş olduğunuz firmalar altında personel tanımlamarı yapılır. (personel kayıtları mutlaka yapılmalıdır verilecek eğitimlerde eğitim katılım listeleri vb. Bu liste üzerinden otomatik çekilecektir.)

EĞİTİMLER :
    Sistem üzerinde yerleştirilmiş olan eğitimler listesinden hangi eğitimi vermek istediğinizi seçmeniz, yer ve saatiniz belirtmeniz gerekir, Akabinde kaydetmiş olduğunuz personel listesinden eğitim katılımcılarını ekleyebilir. Eğitim sunumundan eğitimi verebilir . sorular kısmından testler yapılabilir. Sisteme test sonuçları kaydedildiğinde 70% ve üzerine sistem otomotik olarak sertifika hakkı verir ve sertifikaları oluşur.

DENETİM ve RİSK ANALİZİ :
    Sistem üzerinde sektörlere göre denetim soruları hazırlanmıştır. Denetime başladığınız anda hizmetverilen sektöre göre denetim soruları otomatik olarak konu başlıkları halinde listelenir. Denetimi listenen konu başlıklarından ihtiyacınız olanları secerek yapabilirsiniz. Her konu başlığı altında o konuya ait sorular bulunmaktadır. Konu başlığı altında kullanmak istemediğiniz sorulara yoksay diyerek pas geçebilirsiniz. Uygunsu gördüğünüz bolumlere resim formatında somut kanıtları ekliyebilirsin. Denetimi bitirdiğiniz anda sistem size bir adet denetim raporu ve tesbit edilen tüm uygunsuzlara tek tek uygunsuzluk raporu oluşturur.

ANALİZ :
    Analiz bölümünde açılan her uygunsuzluğa ait bir analiz raporu oluşacaktır. Bu bolumde zarar etkilenenler şiddet ve olasılıklar doldurulur ve kaydedilir . bu sayede her uygunsuluğa ait bir risk analizi oluşmuş olur.

RİSK ANALİZİ :
    Sadece sistem üzerinde risk analizine tıklamanız yeterli. Denetimde tesbit etmiş olduğunuz uygunsuluklar analiz bölümünden belirttiğiniz tüm herşey risk analizi raporu olarak karşınızda olucaktır.

TOOLBOX EĞİTİMLERİ :
    Sektörlere göre verilecek TOOLBOX eğitimleri hazır halde olucaktır. Sadece eğitimi seçmeniz yeterli . Günlük TOOLBOX katılım formu ve verilecek EĞİTİM dökümanı hazır olarak çıkacaktır.

ZİYARETÇİ ORYANTOSYONU :
    Çalışma sahalarında ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olarak hazırlanmıştır. Ziyaret esnasında meydana gelebilecek tehlikelere karşı ziyaretçileri uayarılır be imza altına alınır. Bu sayede işletme, ziyaretçi ve uzman kendini güvene almış olur.

EVRAKLAR :
    Evraklar bölümünde yapılan işlemler sonrasında evrak teslim tutanakları oluşur bu sayede hangi tarihte hangi evrağı teslim ettiğinizi takip edebilirsiniz.

GENEL RİSK ANALİZİ
    Riskler , olasılıklar , şiddetler , onermeler herşeyi hazır sadece 1 dakikada genel risk analizi oluşmakta.
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet bu yönde ciddi eksiklikler var, uzmanların yardımcısı olabilecek doğru düzgün hiçbir uygulama, program, düzenleme, arşiv çalışması veya materyal yok desem yalan olmaz... zaman geçtikçe bu tip çalışmalar daha da yaygınlaşacaktır, emeğinize sağlık...
  3. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sadece yapı işleri ile ilgili risk analizi var sanırım
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sadece diğerlerini düzenlese yeter de artar bile...
  5. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    sistemin ilk açılışında en az 20 iş kolu mevcut olucak ve hedefimiz 1 yıl içinde 500 iş koluna tamamlamak. ilginize teşekkur ederim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Mart 2013 ---
    teşekkurler deniz bey. ama hedefimiz isg hizmeti alanında eksiksiz hizmet verebilmek. daha görünenler sistemin sadece küçük bir bölümü.