1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgkatip 3 gün içerisinde tekrar deneyin hatası

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve oğuzhan Torun tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  isgkatip.jpg
  Firmanın isg katip onaylamasını yapmak için girdiğimde bu hata ile karşılaşıyorum. Çsgb, sgk, ticaret odasını aradım her zaman ki gibi sağlıklı bir bilgi alamadım. 3 gün sonra giriş yaptığımda aynı hata ile karşılaşılaştım.İsg katip kılavuzunda güncelleştirme butonunu kullanın diyor böyle bir şey göremedim. Lütfen yardım
 2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  SGK'yi ara işyeri numarasını verip sormanız lazım işyeri hangi kişinin üzerine kayıtlı? daha sonra o kişinin TC sinden ve e devlet şifresinden girip işlem yapıcaksın. Şirket adamındır ama bazen SGK yetkiyi muhasebecisine verebiliyor.
  Eğer kimsenin üzerinde değilse şirket sahibi belgelerile gidip ben işyeri sahibiyim üzerime yetki verin diyebilir.
 3. Sema Seymen İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  61536
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  sgk nın güncellemesi 3 günden fazla sürüyor olabilir mi? bir iki haftadır bu sorunlarla karşılaşıyorum
 4. turgay.soydas İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46064
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma sahibine durumu belirterek, ya işverenin yada muhasebecisinin SGK Bölge Müdürlüğüne giderek, firma bilgilerini güncellemesi gerekiyor. İş yeri sigorta sicil numarası sistemde görünmüyorsa veya NACE kodunu güncellemek isteniyorsa, SGK bölge Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat edilir, SGK dan ilgili kişiler iş yerine gelerek, gerekli incelemeleri yaparak, yapılan işin istenilen NACE kodunun uygunluğunu kontrol ederler ve uygun bir kod belirlerler.
  SGK daki firma güncelleme işlemleri en fazla 3-4 gün sürüyor. Eğer yaklaşık 10 gün geçtikten sonra güncelleme yapılmamışsa, firma yetkilisinin SGK Bölge Müdürlüğüne giderek, durumu ilgili kişilere belirtmesinde ve takip etmesinde fayda var.
 5. Sema Seymen İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  61536
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  firmalar bu işlemleri yaptıklarını söylemelerine rağmen değişiklik olmuyor.
  OSGB olarak SGK'yı arayıp biz bir firmanın e-bildirge yetkilisinin kim olduğunu öğrenebilir miyiz? sadece isim soyisim. bilginiz var mıdır?
 6. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma yetkilisinin adını ve soyadını devletin memuru araştırıp size vermesi mucize gibi gözüküyor ama yinede şansınız deneyin. Benim meselede de arkadaşların söyledikleri gibi bağlı bulunduğu sgk müdürlüğüne gidip işveren dilekçe verdi ve iş çözülmüş oldu. Yetkili olarak muhasebede çalışan bir eleman gözüküyormuş o da işten çıkmış Böyle kıytırık bir mevzu işte :)