1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgkatip atama sorunu

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Asena Tuztaş tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ISG uzerinde yapılan atamada hata olması halınde o sozleşmenın ıptalı ve yenıden yapılması nasıl olmaktadır bilen varsa ve paylaşırsa sevınırım.
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sözleşmeye tıklıyorsun onaylanmışsa sözleşme iptale, onaylanmamışsa sil yazıyor ona tıklıyorsun bu kadar
  3. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bıraz da acayım ıkı sıcıl nosu var ıkısıne yanlıslıkla calışma saatlerı 180 olarak tanımlanıyor bırı onaylanınca dıgerı acık kalmıs oldu o nedenle yanlıs olanın ıptalı halınde ve yenıden aynı kısı ıcın gırıs yapılması halınde sıkıntı yasar mıyız
  4. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    anladığım kadarıyla aynı sicil no sanırım. ikisi de 180 saatse eğer ikisini de sil, yeni sözleşme yap tekrar çalışma saati ne kadarsa gir tekrardan bir sorun çıkmaz onaylananı da silebilirsin.
  5. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Bizim durumumuz biraz farklı isg-katip uygulamasına giriş yapabiliyoruz. Tüm işyerlerimiz orada gözüküyor.
    Firma olarak bir OSGB ile anlaştık dolayısıyla bir işyeri hekimi ve bir İSG uzmanı ataması yapılacak. OSGB firması atamaları yaptıklarını bizden onay beklediklerini söylediler. Biz isg-katip ile giriş yapıp sözleşmelere tıklayınca hiçbirşey açılmıyor. Nedeni ne olabilir ?
  6. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşyerinizde personellerin SGK girişlerini kim yapıyor ise o kişi isgkatip.csgb.gov.tr den kendi e devlet şifresiyle giriş yapsın onaylasın. Eğer atıyorum merkezden yapıyorlarsa onlara söyleyin onlar onaylasın. İşin içinden çıkamıyorsanız bölge SGK ya gidin bir dilekçe yazın şu kişi işveren vekilidir vs.. firmanızın vergi levhası ve faaliyet durumu raporu ile bir kişiyi işveren vekili gösterin SGK girişini yapsın sonra isgkatip e o kişi giriş yapsın. İşveren vekiliniz bir denesin öncelikle belki muhasebeciniz işveren vekilidir bir de o denesin.
  7. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tesekkur ederim. 170 denilen güya yardım hizmetinden, bakanlığın ulaşılamayan telefonlerındansa isgforum.net.. çok çok teşekkürler tekrar :))
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bizimde 171 telefon kodu :)
  9. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    muhasebecinin bilgileriyle sisteme giriş yapıyoruz zaten kendisi işveren vekili. Şifreyle bahsettiğiniz adresten giriş yapıyoruz ama onaylanacak bir sözleşme gözükmüyor. Bu durumu çözemedik bir türlü
  10. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    SGK sicil numaranız sistemde tanımlı değildir. Dediğim gibi Vergi levhanız + İşyeri faaliyet raporunuz + işyeri sicil numaranızla gidin bölge SGK ya bir de dilekçe yazın sisteme tanımlamasını yapsınlar. Bu şekilde durumu çözenlere şahit oldum.
  11. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    peki son bir soru daha..
    İşyerinin bulunduğu bölge müdürlüğüne mi verelim dilekçeyi yoksa firmamızın merkez ofisi ankarada olduğu için ankara bölgeye mi verelim dilekçeyi.
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kimin girmesini istiyorsanız ona göre o bölgeden bildirin Ankaradan girsinler diyorsanız direk işvereninizi bildirin ya da sizin bölgeden istiyorsanız bölge çalışmadan bildirin
  13. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Anladım. Bu sistem çok sancılı olacak anladığım kadarıyla...
    Bakanlık hemen ceza kesmeye başlamış fakat sistem daha hazır değil ki...

"Deveye sormuşlar neden boynun eğri diye, deve demiş nerem düzgün ki."
  14. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki bakanlık da onaylamıssa naparız :((
  15. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Birşey farketmez sil geç korkma ben sildim eski sözleşmeleri bazılarını yeniledim yeni atamalar yaptım bir sorun çıkmadı
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ey..hayırlı olsun bakalım..:)
  17. Ozan Can Kösemez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman