1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgkatip sisteminde çalışma şekilleri kısmi süreli gözüküyor

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Nurden Gülay tarafından 8 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    alo 170 arayıp sözleşmeyi iptal ettim.yeni sözleşme yapmak için ama sistemde kayıtlı görünmediğim çıkıyor.yeni sözleşmede yapamıyorum.isg katip çok yoğun olduğundan dediler 170 den. beklemeliymişim. bakalım yarın yapabilecek miyim yeni sözleşme
  2. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    [Nurden Hn, aynı sorun bizdede var çözüm bulabildinizmi? Bişey öğrenirsek bilgilendirelim arkadaşlar. Resmi bir açıklama olmadan sözleşmeleri iptal etmek istemiyorum. Hekim ve Uzmanı iptal ettiğimizde hizmet verdikleri işyerleride ayrıldı olacak ..
  3. Nurden Gülay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tüm dışa görevlendirmeleri tek tek sildim sonra içe görevlendirmeleri sildim. Doktor ve uzmanları içe atamada tam zamanlı olarak atayıp,dışa görevlendirmeyi normal kısmi süreli atadım. Çok fazla zaman alıyor ama başka çare yok gibi. Tabi firmalar 5 gün içinde onay vermezse geri silinecek geri ekleyeceğiz... :/
  4. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    180 gözüküyor şu an... 10800 dk.
  5. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    Arkadaşlar tam zamanlı atamalarda 195+22,5 saat istiyor.Hiç bir şekilde 180+37 saat ataması olan uzmanın üstüne atama yapılamıyor.Tek tek dışa atamaları silip sonra içe atamasını silmek lazım.Sonra yeniden içe atama ve dışa atama yapılacak.Sistem bizi zorlayacak olsada malesefki durum bu.Hatta kısmi zamanlı çalışacağım bir iş yeri hekimini içe atayamıyorum.Başka yerle fazla mesaisini kullandığı için.Tek Tek o da çıkarıcakmış üzerindeki işleri daaha sonra atama yapabilirmişim.
  6. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    osgb de sorumlu müdür işlemleri yapan arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz işlemlerin yapılışıyla ilgili
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Önce mesul müdür ataması şirketin e bildirge kullanıcısı tarafından yapılacak tüm dışa görevlendirmeler silinecek daha sonra içe görevlendirmeler silinecek. Silinenler tekrar eklenecek Onaylamalar tekrar yapılacak. Bakanlık sorumluluk almamak için bu işi osgblere yıktı. Tam zamanlı olarak tek bir yerle çalışıyorsanız fazla mesai kullanabilirsiniz onun dışında herkes max 195 dk çalışacak (ayda iki yerle çalışan fazla mesai kullanamayacak). Birde örneğin inşaatta bir A sınıfı var (50 saat çalışan ) onun altına c sınıfı isg katipte atamayacak.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2015 ---
    Son bir şey daha söyleyeyim risk analizi isg hizmeti arasında sayılıyor isg katip girişi yapılmadan risk analizi yapılmayacak.
  8. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Cevabınız için teşekkür ederim şuan işverenin sorumlu müdür atama yerinde adım çıkıyor, şartlar sağlanmadı diyor. Onu silip işveren yenidenmi ekleyecek. Bende onu isg katipte şahsi alanımdan girip onaylayacakmıyım giriş yapıp onaylayacakmıyım ?
  9. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    Bu bilgi kesin midir? Deneyen arkadaşlar var mı?
  10. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesul mudur atamasından sonra kendiniz firmadan giriş yaparak içe görevlendirmenizi yapacaksınız sonra şartlar sağlandı yazacak
  11. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    aynen, ben o şekilde yaptım sıkıntı olmadı
  12. ENES BAYIR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    117154
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LİDER OSGB
    arkadaşlar bu konu ile ilgili bilgisi olan atama yapmayı deneyen var mıdır? paylaşım yaparsanız sevinirim , teşekkürler.
    Birde örneğin inşaatta bir A sınıfı var (50 saat çalışan ) onun altına c sınıfı isg katipte atamayacak.
  13. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    içe görevlendirme iptal edildiğinde dışa görevlendirmelerde otomatik ayrıldıya geçiyor diye biliyorum tek tek silmeye gerek varmıdırki
  14. ENES BAYIR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    117154
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LİDER OSGB
    tek tek silmeniz gerekiyor hata veriyor silmezseniz.
  15. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tek tek silmeden içe görevlendirmeyi silemezsiniz.
  16. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim içe atamam ayda 180 saat ve tam zamanlıydı fazla mesai yoktu.
    şimdi kısmi süreli gözüküyor.

sözleşmeyi iptal edip yeni sözleşmeyi fazla mesai olmadan 195 saat yaparsam tam zamanlı olur mu ? illa fazla mesai de olması gerekiyor mu ?

birde şirket içe atama ile görevlendirildim isg katipden . OSGb den de B sınıfı uzman hizmeti alınıyor.

Yukarıda arkadaşın yazdığına göre artık c sınıfı uzman içe atama olarak yapılamayacak mı ?
  17. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Tam Zamanlı olması için mecburen 195+22,5 girmek zorundasınız.zaten sistem tam zamanlı olarak giriş yaptığınızda normal çalışma ve fazla mesai ye müdahele edemiyorsunuz.

az önce çok tehlikeli sınıfa yer alan işyerine A sınıfı uzman altına C uzman atamak istedim malesef olmuyor
  18. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yani tam zamanlı gözükmesi için o 22,5 uda girmek lazım sadece 195 saat girersek yine kısmi görülecek .
    Şirket bir osgb den hizmet alıyorsa kendisi iç atama ile C sınıfı uzman girişi yapamıyacak İSG-KATİP den öylemi ?

Ama benim atamam hala duruyor. Saati dakikaya çevirmişler . İptal etmemişler . Yapılamıyacaksa herkesi iptal etmeleri gerekmezmiydi ?

Birde sözleşmemin 180 saat yada 195 saat görünmesi, kısmi yada tam zamanlı yazması neyi değiştirecek ?
    Ne gibi farklılıklar var ne kaybım olur tam zamanlı yazmazsa ?
  19. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Evet OSGB den alıyorsa yapamıyor. ama şirket içi atamada durum ne bilmiyorum.
    kısmi süreli olması veya tam zamanlı olması osgb açısından önemli ama şirket açısından veya sizin açınızdan bi sorun olmaz.
  20. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    56731
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    Farklı bir sorum olacak;
    Hafta sonu fuarda bir dernek yetkilisi, "bir firma bünyesinde tam zamanlı çalışanlarında mutlaka dışa görevlendirme yapması gerekiyor aksi takdirde sözleşmeleri geçersizdir dedi"
    Sizce de dışa görevlendirme mi yapılması gerekiyor?