1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgkatip sisteminde çalışma şekilleri kısmi süreli gözüküyor

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Nurden Gülay tarafından 8 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    İçe ve dışa görevlendirme sadece OSGB modülünde var diye biliyorum.Şirket nasıl dışa atama yapacak ki ?
  2. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    Bütün dışa görevlendirmeleri iptal edip , içe görevlendirmeyi (195+22,5 ssat )e göre güncelledikten sonra , Sistem yeni iş girişlerini kabul ettirmeyi başaran arkadaşlar varmı ?
    Şu anda yeni hiç bir iş giremiyorum bunun sebebi yazışmalardan anladığım kadarıyla eski (180+37 ) tam zamanlı görünen uzmanların (195+22,5 ) olarak sistemin güncellenmesi ,
    Yeni iş girebilmek için tüm sözleşmeleri iptal etsem , sistemin doğru çalışacağının garantisi nerede ? Tanımlama kabul edecek mi ? Bu şekilde yapan var mı .:(:(
  3. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    öncelikle merhaba sevgili meslektaşlarım, OSGB üzerinden yaptıklarımızı anlatacak olursak önce kayıtlı işyerlerini kısmi süreli olarak ve dakika bazlı görmeye başladık. osgb ye kayıtlı uzmanlar da kısmi süreli gözükmeye başladı. bu durumda uzmanlar kısmi süreli olarak gözüktüğü için süreleri dolu gözüktüğünden başka kayıt yapılamadı. uzmanları silip tam zamanlı yapalım dedik bu seferde dışa görevlendirme sınırınızı aştınız benzeri bir hata verdi mecburen kayıtlı bütün işyerlerini iptal ettik, uzmanları iptal ettik. önce uzmanları tam zamanlı olarak yeniden girdik saatler otomatikman 195+22,5 saat şeklinde geldi. sonra işyerlerini yine kısmi süreli olarak tekrar kaydettik. unutulmasın osgb ye yapılacak yeni personel kayıtları için içe yeni işyeri kayıtları için dışa görevlendirme seçilmesi gerekiyor. birde yeni olan şey sgk numaralarının yazılıp arattığımız yer değişmiş biraz şaşırtıcı olabilir buraya da dikkat. herkese kolaylıklar dilerim.
  4. ENES BAYIR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    117154
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LİDER OSGB
    Evet bakanlık toplantısında da bu söylendi dışa görevlendirme süreniz kadar belge işlemesi geçerli sayılmakta.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2015 ---
    yaptık oluyor pınar hanım .
  5. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    peki , tam zamanlı içe görevlendirme bireysel uzmanlar da kısmi süreli gözüküyor. Tam zamanlıya nasıl döndürülecek? Tam zamanlı gözükmesi gerekmez mi?
  6. Samet Özonur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39691
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var isg katip'ten Çok Tehlike bir sınıfa atadığımız B sınıfı uzmanın altında çalışacak olan tam zamanlı C sınıfı uzman atamasını yapamıyoruz. Dışa görevlendirme yaptığımız sırada sadece A ve B sınıfları görünüyor C sınıfı uzman görevlendirilmesi çıkmıyor acaba sıkıntı nerden çıkıyor yardım edecek birisi varmı?
  7. Barış Özener İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63807
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORTADOĞU OSGB
    Tüm içe ve dışa görevlendirmeleri iptal edip yeniledik sistemde sorun yok ama 100 lerce sözleşmeyi yeniden onaylatmak büyük sıkıntı
  8. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    şevket ediz ve livepınar arkadaşlarıma da cevabımdır. malesef bunun başka bir yolu yok tüm osgb çalışanları dönüştürmeden sonra sistemde yarı zamanlı gözüküyor. bunu tam zamanlı yapabilmek için önce iptal edilecek ve sonra tam zamanlı olarak yeniden içe görevlendirme yapılacak. ve sonunda bütün işyerleri yeniden girilecek ve onaylatılmaları gerekecek. bir yenilik daha onay bekliyor olarak gözüken işyerleri 5 gün içinde onaylamazlar ise sistem otomatikman onları siliyor.
  9. Barış Özener İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63807
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORTADOĞU OSGB
    İşi gücü bıraktık sözleşme güncelleme-onaylatma ile uğraşıyoruz. Ha bir de sistemde Diğer Sağlık personeli min. süresi yönetmeliğe uyarlanmamış örneğin Çok tehlikeli sınıfta 10 çalışan için 50 dk istiyor oysa 10-49 çalışan için kişi başı 10 dk olması gerekiyor
  10. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Soru değil sorun söyleyim bir tane. Bireysel 3 işyeri olan bir işyeri hekimini OSGB bünyesine kalan süreleri girmek istedim ama sadece normal çalışma süresini girebildim ve fazla mesaisini sisteme giremedim. Tam zamanlı yapınca başka çalışma yerleri var belirlenen sürelerde atama yapamazsınız uyarısı geliyor. Kısmi süreli yapınca fazla mesaisini giremiyorum. :( bakanlık bu gibi sorunlarla karşılaşıldığını sistemi tekrar gözden geçireceklerini söyledi. inşallah en kısa zamanda düzelir.
  11. ahmet san İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    İlker sorun şu benim anladığım artık kısmi zamanlı zamanlı çalışanlara 195 saatin üzerinde saat ataması yapılamayacak. sistem 217 saat çalışma süresini sadece osgb de tam zamanlı çalışanlara verecek
  12. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    İsg katip OSGB modülünde "anket " bölümü var büyük zevkle yanıtladığım , soru ise İSG Katip hizmetlerinden memnun musunuz ?

Şu günlerde cevabı ne olabilir ;) ....
  13. Nebiye yarar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108756
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    osgb ile işyeri hekimi arasında yapılacak kısmi sureli sözlesmede içe görevlendirmede kac saat olacak bilgisi olan var mı bu konuda 170 i aradım fakat yardımcı olamadılar ne güncelleme yapmışlar..
  14. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    Artık A ve B altına C sınıfı uzman ataması yapılmayacakmış Samet Bey
  15. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    altına diye bişey yok. yönetmeliktede belirtildiği gibi ancak tam zamanlı görevlendirilen A sınıfı uzmanın dan sonra C sınıfı uzman görevlendirilebilir. A ve B sınıfı uzman kısmi süreli görevli ise 2. uzman atamaya sistem bundan sonra müsade etmeyecektir.
  16. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yönetmeliğin ilgili bölümünü aşağıya alıntıladım.
    "...
    (3) Birden fazla iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesinin gerektiği işyerlerinde, sadece tam süreli olarak görevlendirilen iş güvenliği uzmanının, işyerinin tehlike sınıfına uygun belgeye sahip olması yeterlidir.
    ....
    (5) (Ek:RG-30/4/2015-29342) İşveren, bu Yönetmelikte belirtilen zorunlu çalışma sürelerine bağlı kalmak şartıyla işyerinin tehlike sınıfına uygun olarak görevlendirilmesi zorunlu olan en az bir iş güvenliği uzmanının yanında, Kanunda ve Yönetmelikte belirtilen esas sorumluluklar saklı kalmak kaydıyla iş güvenliği uzmanına yardımcı olmak üzere, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip ve işyerinin tam süreli sigortalı çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı görevlendirmesi yapabilir.
    ..."

Zorunlu çalışma sürelerine bağlı olarak işyerininin tehlike sınıfına uygun(Örn:A sınıfı) bir uzmanın görevlendirilmesi yeter şarttır. Başka bir uzmanın(Örn: C Sınıfı) yardımcı olarak görevlendirilebilmesi için asıl uzmanın tam zamanlı görevlendirilmesi gerektiğine dair başka bir mevzuat var mı? Tam süreli görevlendirilme şartı, asıl uzmanın yanında yardımcı olarak çalışacak uzman için bulunur. (Bkz: Koyu harfle vurgulanan kısım)
  17. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İSG Katip 'te risk değerlendirmesiyle ilgili herhangi bir sekme veya alan göremedim, siz nerede gördünüz? Paylaşabilir misiniz?
  18. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    170 i aradım. Yine yardımları dokunmadı. İSG Katip güncellemesinden önce tam zamanlı olan sözleşme , kısmi zamanlıya dönmüş. Kendilerinin yaptığı şeyi düzeltemiyorlar bile. Biz mi iptal edip sözleşmeyi tekrar sözleşme yapıcaz.
  19. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    siz iptal edip düzenleyeceksiniz. yetkilendirmenin bu konudaki görüşü ''biz sizin yaptığınız sözleşmeleri sistem üzerinden güncelleyemeyiz. hukuki yönen sıkıntı olur.''
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Haziran 2015 ---
    risk analizi diye birşey yok isg katipte. orda bahsedilen isgkatipten hizmet verilen firmaya risk analizi yapılabilir. yani hekim uzman ataması yaptığınız firmaya rd yapabilir fatura kesebilirsiniz. hizmet almayan az tehlikeli firmalar ne olacak diyeceksiniz ama yapacak bişey yok gibi görünüyo.
  20. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar sistem bundan sonra kısmi süreli B sınıfı yada A sınıfı uzmanla çalışan (osgb) yerlere c sınıfı tam zamanlı içe atama yapamayacak diyorsunuz.
    Benim merak ettiğim durum ben bir OSGB den B sınıfı kısmi süreli sözleşme yapan firmaya içe atama olarak göre yapıyorum C sınıfıyım İSG katip dede onaylıyım.

Bu 8 hazirandan sonra benim sözleşmem hala duruyor KAtipde .
    Bu nasıl oluyor aynı şekilde olanlar var mı ?