1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgkatip'de uzmanların çalışma planı takipte fakat neden iş güvenliği almayan işyeri takipte değil?

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve serpil varlı tarafından 29 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. serpil varlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    e katipte işyerinde ne yaptıgımıza dair oluşturulan butondan haberdar mıyız? Uzmanların çalışma planı takipte fakat neden iş güvenliği almayan işyeri takipte değil ? Fikirlerinizi almak isterim bu konu hakkında
  2. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  3. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    E KATİP DEĞİL İSG-KATİP
  4. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar slm
    tam zamanlı bir firmada çalışıyorum. isg katip ten tek tek giriş yapacak mıyım. yapacaksam ayrıca en son ne zamana kadar giriş yapmış olmalıyım.
  5. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    vatandaş temsilcisi ile görüşmem aşağıdadır
    Görüşme başladı.Ben :11:07İş Sağlığı ve Güvenliği
    Vatandaş Temsilcisi :11:07İyi günler, ben Berkan, size nasıl yardımcı olabilirim ?
    Ben :11:07isg katipte yapılan son değişiklikle ilgili bilgi almak istiyorum
    Vatandaş Temsilcisi :11:10Mustafa Bey, http://isgkatip.csgb.gov.tr/ adresinden sayfa içerisindeki güncel duyuruları takip edebilirsiniz.
    Ben :11:13ben iş güvenliği uzmanıyım ve isg profesyonelleri için firma ziyaretleri sekmesi eklenmiş durumda isg katipe. ama bu konuyla ilgili bir açıklama yada duyuru yapılmadı ve sistem tam olarak aktifte değil.
    Vatandaş Temsilcisi :11:17Mustafa Bey, bu konuyla ilgili mevzuatımızda bir güncelleme bulunmamaktadır, (0312) 296 73 67 İSGGM numarasından arayarak bilgi alabilirsiniz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Eylül 2015 ---
    tuğba hanım sisteme ay içinde istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. ister günlük isterseniz ay sonunda hepsini. önemli olan şu ay bitince geçmiş aya ait giriş yapamazsınız. yapamazsanız firmadaki işlerinizi yapmamış görünür 20 ceza puanı alma ihtimaliniz var. 100 ceza puanında setifikanızın 6 ay askıya alınması söz konusu.
    Ancak konu ile ilgili hala bi açıklama yapılmadı
  6. LEVENT ÇİÇEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93245
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Evet bakanlıktan duyuru yapılmalı bu konuda
  7. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Belki bu sorunun cevabı vardır ancak ben konudan baya uzak kaldığım için tekrar soruyorum kusura bakmayın, tam zamanlı olarak çalışıyorum, isg katipte aylık 10800dk çalışma ve KISMİ SÜRELİ çalışma gözüküyor. Hata mı var anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim
  8. fikret baydar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90725
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İSG-KATİP işlemlerini biz uzmanlar yüklüyor.Hizmet almayan işletmeleri biz bilmeyiz
  9. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    aylık çalışma süresi arttırıldı dakikaya çevrildikten sonra. sözleşmenizi iptal edip tekrardan tam zamanlı olarak seçmeniz lazım. dakikasını otomatik yazıyor ozaman. 11000 civarı olması lazımdi zaten tam zamanlı dediğiniz zaman otomatik yazıyor değiştiremiyorsunuz.
  10. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İSG Katip teki işyeri ziyaretleri kısmını dolduracak mıyız şu anda, yoksa bir duyuru mu yayınlanmasını beklicez???
  11. serpil varlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tsk ederim Düzeltme için .Tek derdimiz imla sanırım .
  12. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    İş güvenliği uzmanlarının görevleri;
    5) (Ek:RG-11/10/2013-28792) Bakanlıkça belirlenecek iş sağlığı ve güvenliğini ilgilendiren konularla ilgili bilgileri, İSG KATİP’e bildirmek.

Maddesi gereği malesef doldurmak zorundayız:( neyse bunun için şirketten adam talep etmek zorunda kalıcam:=)