1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgkatip'ten sözleşmeleri nasıl yapıyoruz arkadaşlar ?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Şimal Şencan tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. İsgkatip'ten sözleşmeleri nasıl yapıyoruz arkadaşlar ? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nasıl yapıcaz artı 750 iş günü tebliğini isg katipten nasıl tanımlıyıcaz.
  4. Erol Gündüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47104
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BETA OSGB
    isg katipten sözleşme yapman için önce bir osgb ile 180 saat+37 saat içe görevlendirme yapacaksın. ondan sonra tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre saat hesaplaması yapıp dışa görevlendirme yapacaksın. sözleşmeyi osgb modülünden giriyorsun işverende kendi e devlet şifresiyle onaylıyor.
  5. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    750 iş günü tebliğini isg katipten nasıl tanımlıyıcaz. SAYGILAR
  6. İSG Katip yazılımında sıkıntılar mevcut. Çalıştığım OSGB dış görevlendirme yapmasına rağmen firma atamayı görmüyor. Ayrıca 750 gün prim ile ilgili herhangi bir menü yok sistemde.
  7. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    YANİ İÇ GÖREVLENDİRMEYİ YAPICAZ DIŞ GÖREVLENDİRME BAKANLIĞIN ONAYINA KALMIŞ ???
  8. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Normal bir görevlendirme; yani c sınıfı bir uzmanı c yada b tehlike sınıfında bir iş yerine atama:İş verence önceden belirlenmiş e bildirge yöneticisi sizi atayacak;siz bu atamayı e devlet şifrenizle sisteme girdiğiniz de göreceksiniz.(edevlete gir-kurumlar-çalışma bakanlığı-isg hizmetleri-sözleşmeler)Bu sözleşme sizin onayınıza gelecek onayladığınız taktirde atamanız yapılmış olacaktır.
    Gelelim diğerine;yani şu meşhur 750 günlük tecrübeli uzmanın her tehlike sınıfında atanmasına;isg katip eski mevzuata göre yapıldığı için şuan veriler yükleniyor vs. o yüzden resmi atama olmuyor.
  9. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Ferdi olarakta atama yapılıyor,ayrıca osgb ile de kısmi sözleşme yapılabilir.
  10. Ben osgb ile çalışmazsam sözleşmeleri nasıl yapmam gerekiyor? 180 saati bireysel olarak nasıl sisteme kaydedicem? bağkurlu olup bireysel olarak şirketlere isg uzmanı olarak hizmet verebilirmiyim?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2013 ---
    resul bey bireysel olarak nasıl sözleşme yapabilceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    şirket yetkilisi girecek size sözleşmeyi yazacak siz girip kontrol edecek ve onaylayacaksınız
  12. Çok teşekkür ederim.
  13. darktemplar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim mezun olduğum üniversite bilgisi boş gözüküyor sizlerde nasıl?
  14. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Karsi taraf yollayacak sen onaylayacaksin
  15. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benimde yazmıyor, güncelle dedim sadece teli ekleyebiliyorsun okadar.
  16. dagkiran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CETİN İŞ ELEKTRİK A.Ş
    Arkadaşlar bireysel olarak nasıl sözleşme yapacağız
  17. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar özür dilerim konuyla alakası yok ama benim kafama bir şey takılıyor, şimdi başlığı okurken de dikkatimi çekti yine aynı konu geçmiş. C sınıfı olarak çok tehlikeliye sektörel düzenleme ile bakabilmek için 3 yıl mesleki alanında deneyimli olmak gerekiyor diye biliyorum ben.
    3 yılda 1080 gün yapar... :) Bunu hep 750 gün olarak görüyorum yalnız forumda, bu işin net hali nedir?
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    yönetmelikle 750 prim günü yazdığı için
  19. Mahmut Tuncer Bingöl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1080 gün içersindeki 750 İŞ GÜNÜ bakanlığı ilgilendiriyor.
  20. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi ben çalıştığım sıgorta firmasının aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olacağım ama herhangı bır osgb de gorevlı degılım ben nasıl ısverenımle sozleşme yapacagım ısg-katıpten?