1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isgnet | mevzuat kütüphanesi

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tozla Mücadele Yönetmeliği yayınlanmamışmıydı? Okuduğumu hatırlıyorum ama bakanlığın sitesinde göremedim..
  2. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Taslakta su an elif hanım
  3. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erhan Bey Mevzuat Kütüphanesinin 1. sayfasında yer alan en son güncel yönetmeliklerin derlenip toplanmış halimi bu rar içinde hepsi varmı ?

Birde 4.11.2013 bugunün tarihine göre en son güncellemeler mi mevcut yoksa güncellenmemiş olanlarda varmı?
  4. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    güncel mevzuattır orada sadece 6331 ait olanlar mevcuttr
  5. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    TOZLA MÜCADELE YÖNETMELİĞİ Resmi Gazetede 05.11.2013 tarihi itibariyle yayınlandı.
  6. ahmet kaçmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi günler bu ilk sayfadaki yönetmeliklerden mi sorumluyuz sadece notlarım corba oldu hangisine çalışacağımı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

ÇALIŞANLARIN TİTREŞİMLE İLGİLİ RİSKLERDEN
    KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK
    Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 22.08.2013/28743
    BİRİNCİ BÖLÜM
    Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
    Amaç
    MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, çalışanların mekanik titreşime maruz kalmaları sonucu oluşabilecek sağlık ve güvenlik risklerinden korunmalarını sağlamak için asgari gereklilikleri belirlemektir.
    Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamındaki işyerlerinde uygulanır.

Ç bölümünde Titreşim Yönetmeliği yok.Yürülüktemi İSGnet de bilmiyorum...

Ekli Dosyalar:

8. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    kütüphaneye şimdi yerleştirildi isgnette mevcuttur. ama gözden kaçmış
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mevzuat Kütüphanesi Ansiklobedisi yaptırmayı Matbaya verdim ama yeni yönetmeliklerin çıkması ve Eksik Yönetmeliklerin gözden kaçması nedeniyle moralim bozildi..yakında resimlerle paylaşacam...
  10. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Mevzuat Yönetmelikler Hayırlı olsun

Ekli Dosyalar:

11. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bu listeyi anlamadım bn bakanlığın açıkladığı sınavda sorumlu olduğumyz konularmı

Bana en güncel tüm yönetmelikler lazım sınavda sorumlu olduğumuz 6331 ve 4857 dışındakilerde dahil sorumlu olacağımız güncel tüm yönetmelikler lzım nasıl ulaşabilirim
  12. Serkan Selçuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı değil mi ? bu konuda bilgi verebilir misiniz ?
  13. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Ellerinize emeğinize sağlık, sağ olun, var olun.
  14. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    dogrudur kaldırılmıstır
  15. Serkan Selçuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    "Hangi işlerin ağır ve tehlikeli işlerden sayılacağı, kadınlarla onaltı yaşını doldurmuş fakat onsekiz yaşını bitirmemiş genç işçilerin hangi çeşit ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılabilecekleri Sağlık Bakanlığının görüşü alınarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanacak bir yönetmelikte gösterilir." diyor 4857 sayılı kanunun 85. maddesinde.. ve İlkyardım yönetmeliğinde de her 20 kişi için 1 sertifikalı ilkyardımcı ağır ve tehlikeli işlerde her 10 kişi için bir ilkyardımcı bulunması gerektiği yazıyor kafam karıştı :s
  16. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Serkan Bey,
    4857 iş kanunun 77-89 arası maddeleri kaldırılmıştır.
    Çocuk ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik (İlgili Konu)
  17. Serkan Selçuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İlkyardım yönetmeliğindeki o maddede geçerliliğini yitirmiştir öyleyse ? doğru mudur ?
  18. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Hayır ::) Çünkü,
    İşyerlerinde acil durumlar hakkinda yönetmelik (İlgili Konu) ise ilk yardım yönetmeliğine atıf yapılmıştır
  19. Serkan Selçuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tamam Erhan Bey ama ilkyardım yönetmeliğinde ağır ve tehlikeli işlerde her 10 kişi için 1 ilkyardımcı diyor ama ağır ve tehlikeli işlerin hangileri olduğunu anlatan yönetmelik kaldırılmış nasıl olacak ?
  20. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Ağır ve tehlikeli işleri Çok tehlikeli işler olarak görebilirsiz.
    Hangilerinin Çok tehlikeli olduğunu ise İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği (İlgili Konu) burdan bakabilirsiniz