1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isig belgesi olmadan yüksek lisans

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhabalar,
  Özel bir üniversite iş güvenliği belgesi olmayan ve olamayacak bölümlerden mezun olmuş kişilere yüksek lisans yaptıktan sonra C sınıfı belgesi dahi olmadan direk B sınıfı olacaklarını söylemektedir(sınava girme hakkı vs... gibi durumları bilmiyorum). Bu şekilde çeşitli bölümlerden mezun kişiler yüksek lisans başvurusu yapmıştır. Böyle bir durum mümkün müdür bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
 2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Maalesef mümkün değil sizinde dediğiniz gibi "ÖZEL ÜNİVERSİTE" yani her şey para mantığı. Uzman olabilmenin temel koşulları yönetmelikte belirtilmiş vaziyette. Fakat bu durumların dışında temelde uzman olamayacak kişilerin bu programa kayıt olduklarını, uzman olamayacaklarını bildikleri halde akademik kariyer yolunda ilerlemek istediklerini biliyorum. Belki durum bu şekilde de olabilir. Ama temel şartları sağlamıyorsa doktora da yapsa uzman olamazlar. ( En azından şimdiki yönetmelikte öyle - yine değiştirmezlerse :D )
 3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri

  ı)(2) Teknik eleman: Teknik öğretmenler, (Değişik ibare:RG-11/10/2013-28792) fizikçi, kimyager veya biyolog unvanına sahip olanlar ile üniversitelerin meslek yüksekokullarının iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını, ifade eder.


  Kısaca Yüksek Lisans yapmış olan vatandaş bu yönetmeliğe göre, (Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28512) ya mühendis, ya mimar, ya teknik öğretmen, ya fizikçi, kimyager, biyolog ya da iş sağlığı ve güvenliği (ön lisans) diplomasına sahip olacak.

  Bunların dışında lisans veya ön lisans mezuniyeti olan varsa ve İSG alanında yüksek lisans yapıp B sınıfı uzman olma hayali varsa boşuna uğraşmasın. En azından şimdilik :) Çorap değiştirir gibi yönetmelik değiştiriyoruz... Mevzuat dikiş tutmuyor bu da bir gerçek malesef...
 4. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Evet ben de öyle biliyorum fakat bu özel değilmiş üniversite bir de devlet üniversitesiymiş. Bakanlığa sormuşlar bir sürü kişi kaydolmuş yüksek lisans için. Kaynım da yüksek yapıyor orada alakasız bölümlerden çok fazla yüksek yapan varmış.