1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isig tüzüğü hakkında.

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Cem Yaylagül tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar risk analizi yaparken İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü' ne atıfta bulunuyorum. Bu tüzük geçerli ve kullanılabilir midir?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Dejavu oldum sanki :D benzer bir konu vardı...
  3. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kullan kardeş yasal dayanağı yok ama alternatifide yok ingilizcen varsa yabancı kaynakları yaz gerekirse yasa var yürütme yok yönetmelik yok kimsenin sana hesap soracağını sanmıyorum neden bunu yazdın diye
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    6331 Sayılı İSG Kanununun 37. maddesine bakalım:

6331 Öncesinde:

demekteydi. Şimdi ise;

demektedir. Koskoca 520 maddelik İSİG Tüzüğünün yürürlükte kalmasının dayanağının Geçici Madde 2 olarak düşünülmesi beni sadece güldürüyor. Halbuki bu geçici 2. madde aykırılık taşıyan hükümlerde ne yapılması gerektiği hakkında soru işaretlerini zihinlerden silmek için yazılmış bir maddedir. Kaldırılan sadece bu ibaredir. Bu ibare kaldırılmış olabilir ancak 1475'e dayanan mevzuatlar silsile yolu ile 6331'e isnad etmektedir.

Peki ama bu nasıl olmaktadır? O halde gelin 4587 Geçici Madde 1'i inceleyelim:

Görüldüğü gibi 4857 topu 1475 ten kaptı.

Peki şimdi de 6331 Sayılı kanundaki Geçici Madde 1'i inceleyelim:

Evet görüldüğü gibi 6331 de topu 4857 den kaptı yani demek oluyor ki 1475 e dayandırılan her mevzuat aynı zamanda 6331'e de silsile yoluyla dayandırılmış olmaktadır.