1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iso 45001 iş sağliği ve güvenliği yönetim sistemi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve engin demir tarafından 9 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. engin demir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2837
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  vodafone
  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı revize ediliyor. 2016 yılı Eylül ayında yayımlanması planlanan standardın OHSAS 18001 yerine ISO 45001 ismiyle yayınlanması gündemde. İzleyen dönemde standardı geliştirmekten sorumlu komite, geri bildirimleri değerlendirerek standardı uygulayan kuruluşların karşılaştığı sorunlarla ilgili çözümleri değerlendirecek. Yeni standardın, 2015 yılı içerisinde revize edilecek ISO 9001 Kalite Yönetimi ve ISO 14001 Çevre Yönetimi ile de uyumlu olması bekleniyor.

  OHSAS 18001 halen geçerli ve yeni ISO 45001 standardı yayımlandıktan sonra bir süre daha geçerli olacak.
 2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gemi İnşa A.Ş.
  güzel bilgi. teşekkürler. kaynak ile ilgili herhangi bir bilgi?
 3. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_45001
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Haziran 2015 ---
  Standartlar artık takip bakımından daha da iyi bir duruma gelecek. ISO 9001 ve ISO 14001 'in bu sene yapılacak revizyonlarında "Risk Değerlendirme" kısımları eklenerek sadece İSG'de değil kalite ve çevre alanlarında da risk değerlendireler yapılması isteniyor.