1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iso 7010:2013 uyari levhalari zorunluluk

Konusu 'İşaret ve Etiketler' forumundadır ve Hüseyin Çitçi tarafından 8 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Hüseyin Çitçi Acil Durum Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Acil çıkış kapıları yeşil olmak zorundaymış? ben yönetmeliği okudum ama, örnek haricinde bir şey göremedim. yanlış mı yorumladım ki ?
  3. Hüseyin Çitçi Acil Durum Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sanırım işaretlemeyi anlatmak istemişlerdir (sorunuzu tam anladıysam :) )
    Acil durum işaretlemelerinin hepsi yeşil renk zemine (%60 minumum) hazırlanmak zorunda, lakin kapının rengi yeşil olacak diye bir zorunluluk okumadım.
    http://www.isgforum.net/threads/iso-7010-2013-uyarı-levhaları.16620/ acil durum işaretlemeleridir.
    flyer alt kısımda tarihsel notlar mevcuttur.
    birçok kişi yönetmeliklerden habersiz veya önemsemeyerek kırmızı zeminli levha uygulayabilmekte.
    yangın çıkış kapısı ile acil çıkış kapısı karıştırılmaktadır. Yangın çıkışları inşaat malzemeleri itibariyle özeldir, ısı ve dumana belirli bir süre mukavemet gösterirler.
    Bu forumda örneklerini paylaşmadım lakin özel malzemeli duvarlar tahliye planlarında belirtilmektedir.

umarım biraz yardımcı olabilmişimdir :)
  4. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Sizin dedikleriniz bizim işaretler yönetmeliğe uyumlu değil onu napcaz:=) yüzde 60 diyorsunuz bizde yüzde 50 diyor :=)
  5. Hüseyin Çitçi Acil Durum Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Güzel kardeşim sen doğru bildiklerini söyle, yanlış gördüklerini düzelt. Herkes ihtiyacı olanı alır.
  6. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Düzeltme yukarıda...
  7. Zühal Bıyıklı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dikim atölyesi veya terzi vb.risk analizi örneklerine nasıl bakabilirim yaerdımcı olurmusunuz.
  8. Hüseyin Çitçi Acil Durum Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Forumumuzun risk analizleri değerlendirmeleri bölümünde bir çok örnek mevcut.
    yine de bir ilave veya görsel ihtiyacınız varsa bildirin lütfen
    http://www.isgforum.net/forums/risk-degerlendirmeleri-ve-yonetimi/