1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iso 9001:2008 kalite yönetim sistemi iç tetkik soru listesi

Konusu 'Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001)' forumundadır ve Kalite Egitimleri tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Kalite Egitimleri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi içinde en önemli unsurlardan biri iç denetim mekanizmasıdır.Ekteki dökümanın bu konuda iyi bir rehber olacağını düşünmekteyiz.Şimdiden başarılar dileriz.

Ekli Dosyalar:

2. Volkan KAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunların dış tettikcisi var mı ?
  3. Kalite Egitimleri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İyi Günler Sayın KAYA,

Kavramsal bir yanlış anlaşılma olmalı.Dış tetkiçide iç denetim veya denetim yapar.Buradaki dış tetkikçi tetkik klavuzunda aşağıdaki şekilde açıklanmıştır.

Birinci taraf tetkiki de denilen iç tetkikler yönetim gözden geçirmesi veya diğer dahili amaçlar için kuruluş tarafından veya kuruluş adına yapılır ve bir kuruluşun kendi uyumunun beyanının esasını oluşturabilir.

Dış tetkikler genel olarak ikinci ve üçüncü taraf tetkiki adı verilen tetkikleri içerir. İkinci taraf tetkikleri müşteriler gibi kuruluşta menfaati olan taraflarca veya onların adına başka kişilerce yapılır. Üçüncü taraf tetkikleri ISO 9001 veya ISO 14001 şartlarına uyumu tescil eden veya belgelendiren kuruluşlar gibi harici, bağımsız tetkik kuruluşlarınca yapılır.