1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Istanbul avrupa yakasında iş aramaktayım

Konusu 'İş Arıyorum' forumundadır ve Osman Ç. tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Dediğim gibi. Son zamanlarda bu meslek o kadar düştü ki , bu forumu takip ediyorsan görmüşsündür. Adam 10 kişiye kadar çalışanı olan iş yerinin risk değerlendirmesini 50TL ye yapıyor. Bu şartlarda işveren sana bir de saat ücreti verip çalıştırmak istemez. Bu nedenle ne sıfatla olursa olsun bir uzmanın yanında işe başlaman senin avantajına olacaktır. Bu geçiş dönemini de bir OSGB'de geçirmeni öneririm. Faydası olur. Farklı sektörlerden farklı işyerlerine ait farklı metodlarda değerlendirmeler görürsün.
  2. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kesinlikle haklısınız ,bende oyle dusunuyorum ama ne bılıyım ben mı aceleci, sabırsız davranıyorum,hiç bi osgb dönüş yapmıyor.
    Yani aradıkları ne onu anlayamadım.İlla bi tanıdık mı bulmamız lazım,kac yasına gelmısız okumusuz etmısız ustune gıdıp birsürü para verip sertıfıka almısız kı sertifika olayı olmasada ben iş guvenlıgı konusunda calısmak ıstıyodum.
    Ya biz bu işi beceremıyoruz, yada adamlar baska bısey arıyo o da bizde yok..
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Umudunu kırma. İnadına inadına zorlamalısın.
    Sen ciddiyetini her şekilde belli et.
    Adamlara öyle bir başvuru ile donanımla git ki adamlar birşeyler öğrenmek için oraya başvurduğunu değil, onlara senin birşeyler öğretmek için gittiğin izlenimini ver. CV'lerinle, giyiminle kuşamınla belli ettir bunları.
    Ama en başta da dediğim gibi, umudun kırılmasın.
    Hatta oturduğun apartman için kendi çapında ayır birkaç gününü, sanki oranın yetkili İSG uzmanı gibi denetlemeni yap, fotoğrafları çek, uygunsuzlukları belirle, güzel bir format olarak da bunu kağıda dök, altına da imzanı at. ( Hatta kendine bir kaşe yaptır, onu da kaşele) paylaş burada. Eksiklikleri söyleyelim, aklına takılan yerlerin fotoğraflarını çek, uygunsuzlukları belirleyip risk değerlendirmeni tekrar yapalım.
    Bak kullanabilirsen bu site birçok OSGB'den daha faydalı senin için.
    Bir OSGB'de kaç uzman var, burada kaç tane var. Bence sen avantajlısın... ;)
  4. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Haklısınız...
    Bir yerden başlamak lazım,
    Sitenin şuanda bile bayağı yararı dokunuyor,ufkumuzu genişletiyor zaten..
  5. serkan.anil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB

psikolojik destek harika :)
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Madem buralardayız, birbirimize her şekliyle yardımcı olmalıyız değil mi?
  7. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bide iş bulsaydık .
  8. Emrah Gebeş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben zonguldakta ikamet ediyorum. 18 MAYS sınavında başarılı oldum . Zonguldakta çalışan uzmanlar varsa işi öğrenene kadar yanlarında çalışmaya razıyım çantalarını bile taşırım :)
  9. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    berna kıran (iSGforum Üyesi)-sizlere iletmemi tavsiye etti.​
    istanbul da faaliyet gösteren bir oyuncak fabrikasında osgb miz tarafından çalıştırılmak üzere yeni mezun tam zamanlı c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip makina mühendisi aranmaktadır.İlgilenenlerin info@tip2000osgb.com adresine CV lerini yollamaları veya 02128869444 numaralı telefondan iletişime geçmeleri gerekmektedir.​
  11. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler erkan bey;
    Aradım Berna Hanımı, makine mühendisi öncelikle aradıklarını , kimya mühendisi alma durumları olursa dönüş yapacaklarını söyledi...
  12. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İlanın başlığını degıstırmek ıstıyorum ,yenı konu acıp kırlılık yaratmıyım daha fazla, admınlerden rıca edıyorum bunu..

"İstanbul avrupa yakası " yazan yer yerine, " iş guvenliği uzmanı arayan herhangı bıryerde" dıye degıstırebılırmıyız lutfen,teşekkurler..
  13. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Arkadaş az dik durun yav. Ne olmuş yani işveren şunu arıyormuş bunu arıyormuş. Hocam sen bir şeylerin peşinde koş, hiçbir şeyden ödün verme. Bilmem anlatabildim mi? Özel sektör tecrübe istiyormuş. Kaç kişinin tecrübesi var allah aşkına. İş güvenliğinde tecrübe nedir bir de onu merak ediyorum. Farklı farklı bir sürü sektör var. Bunların her birini hiç kimse ezberleyemez. Yani sana artistlik yapıp tecrübeliyim diyen salakları takma kafana. Emin ol bir şekilde bütün sorunlar çözülür. Yeter ki sen araştır. İşsizliğin ne demek olduğunu çok iyi bilirim, hele baba parasıyla patron olup sokakta görsen hayvandan aşağı yere koyacağın patronların yanında üç kuruşa çalışmanın da ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Keşke yakın olsaydın, valla öğrendiğim her şeyi sana da öğretirdim. Ağzı çorba tutmayanlara muhtaç olmazdın
  14. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yok kimsede tecrube de adamlar dönmüyolar bile,ben anlamadım..
    Artık bilmiyom yanı napıcagımıda,kimse umrumda diil de abi ne arıyolar anlamadım,ıkı haftada uc haftada ogrencez yanı işi, tamam tecrube yerıne gecmez ama nedir bu tecrube anlamadım usta,ben çalışmak istiyom sen çalıştırmak istiyon,ee olay nedir yani..
    Sen şimdi insankaynaklarında müdürsün yada ne biliyim iş guvenliği A sınıfı uzmansın, ananın karnındamı öğrendin. Bırak bi izin ver de en azından başvuralım, adam kımya fabrıkasına uzman alıcak neymıs santıyede tecrubesı olsun, la adama fabrıkayı bastanmı yaptırcan, al işte ,yok tecrubelı olsun,