1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Istanbul inşaatçılar derneği’nin aylık dergisi indergi’de yayımlanmak üzere görüş talebi

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sn. yetkili,

  İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin aylık dergisi İndergi’de yayımlanmak üzere iş sağlığı ve güvenliği konusunda bir haber hazırlıyorum. Bu çerçevede haberimde İSGDER’den bir yetkilinin de görüşlerine yer vermek istiyorum. Konu hakkındaki sorularım aşağıdaki gibidir. Bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum.

  Saygılarımla,

  Esra Özsümer
  İndergi
  0544 735 82 08

  esraozsumer@gmail.com

  Sorular:

  1. Esenler’deki AVM inşaatındaki yangın faciasının ardından Nisan 2012 tarihli sayımız için hazırladığımız haberde İSGDER Başkanı Sn. H.Latif İşçen, iş güvenliği konusundaki en büyük eksikliğin Türkiye’de o dönemde hala bir İş Güvenliği Yasası olmadığını söylemiş, biz de yazımızın başlığını bu cümle ile vermiştik. O tarihten kısa bir süre sonra İş Güvenliği ve Sağlığı Yasası çıktı ancak hemen her sektörde iş kazaları hız kesmeden olmaya devam ediyor. Öyle ise şimdiki eksiğimiz ve sorunuz nedir? Uygulamada ne gibi aksaklıklar yaşanıyor?

  3. Bu aksaklıklar özellikle iş yerlerinde çalışan iş güvenliği uzmanlarına nasıl yansıyor? Yasadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle iş güvenliği uzmanları nasıl sorunlarla karşılaşıyor, ne gibi riskler alıyorlar?

  4. Çok kapsamlı bir yasamız olmasına rağmen, hükümet iş güvenliği konusunda neden bir ‘Eylem Planı’ hazırlama gereği duydu?

  5. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun "süreç yönetimi", "insan faktörü ve eğitim", "toplumsal duyarlılık-bilinçlenme ve kültür" ve "yasal düzenleme" olmak üzere dört ana başlık altında toplayarak açıkladığı İş Güvenliği Eylem Planı’nı nasıl buldunuz? Olumlu yanları ve eksik tarafları nelerdir?

  Ekli Dosyalar:

 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi