1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Istanbul/patlamadan korunma dokümanı hazırlama eğitimi- tmmob maden m.o.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

?

Eğitime Katılmayı düşünenler?

 1. evet

  oy sayısı 7
  87,5%
 2. hayır

  oy sayısı 0
  0,0%
 3. kararsız

  oy sayısı 1
  12,5%
 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar bu sitede daha önce İstanbul'da bir patlamadan korunma dokümanı eğitimi düzenlemeye çalışacağımı ifade etmiştim. Kasım Ayında Ankara'da TMMOB Maden Mühendisleri Odası genel merkezimizde düzenlenen PKD hazırlama eğitimini ocak ayında da İstanbul Şubemizde gerçekleştiriyoruz. Eğitimi şu an halen Çalışma Bakanlığında Baş iş müfettişi olarak çalışmaya devam eden Elektrik Mühendisi Hüseyin Özcan verecektir. Kendisi "Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik" ve ""Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik"lerinin hazırlanmasına büyük emek vermiştir. Bakanlıktan izin alarak eğitimin istanbul'da gerçekleşmesini sağlayan Oda Başkanımız Ayhan YÜKSEL'e teşekkür ederim.

  Eğitim Mecidiyeköy'de bulunan İstanbul Şube binamızda gerçekleştirilecektir. Eğitim içeriğine örnek teşkil etmesi nedeniyle Ankara'da verilen eğitimin ders programına buradan ulaşabilirsiniz.

  İSTANBUL‘DA PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI EĞİTİMİ DÜZENLENECEKTİR.

  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  EĞİTİMİN AMACI: Yanıcı maddelerin kullanıldığı ve depolandığı işyerlerinde patlamadan koruma önlemlerinin alınması ve yüksek düzeyde güvenlik seviyesine ulaşabilmesi için bir çok ülkede çeşitli düzenlemeler geliştirilmiştir. AB ülkelerinde uygulanmakta bu düzenlemelerden 94/9/EC direktifi "Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik" adı altında, 99/92/EC sayılı direktif ise "Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik" adı altında yayımlanmıştır. Bu Yönetmelik ilgili taraf ve işverenlerin sorumlulukları hakkında çeşitli hükümler içermektedir.

  Yanıcı gaz veya buhar risklerinin meydana gelmesi ihtimali olan işyerlerine uygulanacak IEC EN 60079-10-2009 standardı ise Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik`te belirtilen ekipmanların kullanılacağı tehlikeli bölgelerin sınıflandırılmasını kapsar.

  Patlamadan Korunma Dokümanı eğitiminde; patlamadan korunma dokümanı hazırlamak isteyen iş güvenliği uzmanlarına, muhtemel patlayıcı ortamların sınıflandırılmasıyla birlikte, kullanılması gerekli iş ekipmanlarının özellikleri, patlamanın önlenmesi veya etkilerinin azaltılmasını da içeren pek çok güvenlik tedbirinin aktarılması amaçlanmıştır.

  Eğitim Tarihi : 17-18 Ocak 2015
  Eğitim Yeri: TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi - Büyükdere Cad. Çınar Apt. No:95 Kat:8 Daire: 31 Mecidiyeköy - İstanbul

  * Eğitim ücretinin aşağıdaki banka hesabına yatırılması ve dekontun üzerine "Patlamadan Korunma Dokümanı Eğitimi - Ad ve Soyad" yazılarak aşağıdaki Odamız SEM - Faks numarasına fakslanması veya sem@maden.org.tr eposta adresine gönderilmesi gerekmektedir.
  * Başvuru sayısı en az 10 kişi olduğu takdirde eğitim açılacaktır.
  Eğitim Ücreti : 450 TL. dir.

  BANKA HESAP BİLGİLERİ :
  HESAP SAHİBİ: TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI
  BANKA ADI: TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
  ŞUBE KODU: 4213
  ŞUBE ADI: MEŞRUTİYET ŞUBESİ
  HESAP NO: 0890921
  IBANNO: TR32 0006 4000 0014 21308909 21

  Kayıt İletişim:
  TMMOB Maden Mühendisleri Odası
  Sürekli Eğitim Merkezi
  Selanik Cad. No:19/6 06650 Kızılay Ankara
  Tel: 0312 425 10 80 / 122
  SEM Faks: 0312 419 76 80
  E-posta: sem@maden.org.tr