1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Istanbulda isg derneği; istanbul isgder

Konusu 'Diğer Etkinlikler' forumundadır ve Nurdan Dahi tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    MERHABA,

İş güvenliği çalışanlar olarak ortak olan sorunlarımıza çözümleri de birlikte meşru zeminlerde üretmek amacıyla İstanbul da dernekleşmeyi gündemimize aldık .Mail ortamında yapılan paylaşımları ayakları yere basan, paylaşımcı ve resmi makamlarca dikkate alınacak bir yapıya dönüştürmeyi düşünüyoruz.

Bu doğrultuda mail, SMS, telefon gibi araçları kullanarak toplantılar yaptık. Gönüllü, ikna yöntemini benimseyen, paylaşımcı sektör çalışanları ile bir araya geldik. Geldiğimiz son noktada İş yeri hekimleri-İş güvenliği uzmanları-İşyeri yardımcı sağlık personellerini kapsayan sektör çalışanlarını içine alan bir yapıyı önümüze koyduk.

İş güvenliği sektöründe sizin de bir çift sözünüz varsa aynı çatı altında olmayı arzuluyoruz.
    İletişim http://www.istanbulisgder.com üzerinden sağlanmaktadır.

Eğer sizlerde İş güvenliği sektörünün bir bileşeni iseniz sizlerle sektörü daha ileriye götürmek için yanımızda görmek istiyoruz.

SENSİZ BİR KİŞİ EKSİK OLDUĞUMUZU UNUTMA

Saygılarımızla / İSTANBUL İSGDER
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    biletleri aldım..:) Fuarda ve sempozyumdan da feyizlenelim biraz..hasret gidermeye geliyorum..:)
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Gelin gelin çaylar benden :D
  4. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    örgütlenmek,paylaşmak,meslektaş olarak birbirimizi desteklemek lazım
  5. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    örgütlü bir birlikteliği kimse dize getiremez. "
    El pueblo unido jamas sera vencido" gibi...​
  6. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Örgütlenmek önemli, önemlide... uzmanların sorunlarını dile getirecek bir ses bir soluk bekliyoruz istanbul isgder den..
  7. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Hatipliği kuvvetli biri basın karşısına çıkıp durumu kısa ve net birşekilde bocalamadan anlatmalı. ;)
  8. Mrs_Engineer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hani birde üye olabilsek... Linkler çalışmıyor.
  9. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

mevcut dernekler varken neden yeni bir oluşumun içinde var olmayı seçiyorsunuz
  10. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Mevcut dernekler var, İstanbul isgder de zaten mevcut bir dernek :))

İstanbul isgder ile toplantılar organize edip kuruluş amaçları ve görüşleri doğrultusunda bilgiler aldık... En başta ticari bir amaç gütmemeleri, tek kişinin ön planda olmamasından, devamlı aynı kişilerin demeç vermemesinden, çoğunluğun sesi olmak istemelerinden.....vs. dolayı, görüşlerimizde aynı doğrultuda olduğu için biz bu yeni kurulmuş olan dernekte olmaya karar verdik. Şu anda geçici yönetim hizmet veriyor, Mayıs gibi seçim olacak, o zamana kadar ne kadar çok üyeye ulaşılırsa o kadar iyi olacaktır.

Öncelikle istanbuldaki tüm uzmanların ve yakın illerin bu dernekte bütünleşmelerini dilerim...
  11. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

Kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorsunuz. Bu söylediklerinizi hangi toplantımıza katılarak dile getirdiniz. Ticari gelir dediniz bunun ispatı nedir ? aynı kişiler demeç veriyor dediniz bu zaten Sivil toplum örgütlerinin temel kuralıdır sadece yetki verilen kişiler konuşur. Ön planda tek kiş yok bu bir yanılgı insanlar sadece başkana karşı ön yargılı diye o ön plana çıkıyor o kadar. Biz zaten çoğunluğun sesiyiz. Sadece İstanbul değil tüm Türkiye çapında var olan örgütlenmelerimiz daha da artarak devam etmektedir. Son olarak tescili bir isim hakkının önüne veya arkasına başka kelimeler getirerek kanun nezdinde suç işlemiş oluyorsunuz (Telif Hakkı) . Lütfen bu derneğin adını tekrar gözden geçiriniz.
    Ayrıca ben şahsım adına çeşitlilikten yanayım. Bir yerde başarı olacakca çeşitliklik ve hizmet rekabeti ile olmalıdır. Kimseyi suçlamadan ve zan altında bırakmadan yapılmalıdır. çamur at tutmazsa izi kalır mantığı kimseye yarar getirmez.
  12. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Neyi neden üstünüze alındınız anlamadım! sorunuza cevap verdim sadece, herhangi bir dernek kastedilerek yapılmış bir açıklama değildir ki çamur at izi kalsın mantığı olsun... Bu derneğin adınının değişmesi gerektiğinine inananlardanım... o konuda hemfikiriz. İsmini ben koymadım, derneğide ben kurmadım... Ama dediğim gibi çeşitli toplantılar yaptık ve bu derneğin görüşleri bizim görüşlerimizle örtüştüğü için bu derneği tercih ettik. Sizede çalışmalarınızda başarılar dilerim. Önemli olan iş güvenliği uzmanlarının haklarının savunulmasıdır... Bu konuda dernek adı altında olsun yada olnasın pek çok faaliyet yapılmaktadır, bu konuda faaliyeti olan her arkadaşımızı destekliyor ve elimden geleni yapacağımın da sözünü veriyorum.
  13. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

Önemli olan iş güvenliği uzmanlarının haklarının savunulmasıdır... Bu konuda dernek adı altında olsun yada olnasın pek çok faaliyet yapılmaktadır, bu konuda faaliyeti olan her arkadaşımızı destekliyor ve elimden geleni yapacağımın da sözünü veriyorum.
    Bu sözünüzün aynısını bende dile getiriyorum. Bu dernek altında veya her yerde. Dediğim gibi ben başka oluşumlara karşı değilim Başarı gelecekse çeşitlilikte olmalıdır. En kısa zamanda yüzyüze da görüşmek dileğiyle başarılar diliyorum.
  14. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Yüzyüze görüşmeyi bende isterim... Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil :)
  15. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ

Açık konuşacağım, benim İş güvenliği uzmanı çok yakın ve gelecek vadeden bir arkadaşım var. İsmini de özelden yazışırsak veririm.Y aklaşık2-3 yıl önce İSGDER'den aidat ödemediği için kovulmuş ( kurulum aşamasında İSGDER'de bulunmasına rağmen). Ben yine de diyaloğa geçilmesi taraftarıydım. Ancak eski bir İSGDER yönetim kurulu üyesi arkadaşımızdan duyduğumuz pek çok şey şüpheye düşmemizi sağladı. Ancak yine de önyargılı olmamak diyalog kurmak gerekir. Bununla birlikte benim girdiğim dernekte tek kişi demeç verir, tek kişi panellere giderse, yönetim kuırul useçimleri blok tek liste olarak göstermelik yapılırsa ben üye olmam, pek çok arkadaşımzı da olmaz. Türkiye'de böyle evet, bu yüzden STK'lar diyince akla sadece başkanlar geliyor halk kendini örgüte ait hissetmiyor. Bu benim bakış açım. Artık STK'larda bazı şeyler değişmeli, örnek STK'lar kurmalıyız. Sizi itham etmiyorum yanlış anlamayın, bunlar genel geçer ilkelerimiz olamsı gereken şeyler.

Şu da var, yarın İSGDER Nurdan Hanımın bahsettiği ilkeleri benimserse seve seve katılırız, kin tutmak yanlış olur. İstanbul İSGDER ilkelerden saparsa önce sapmaması için mücadele eder, başarısız olursak oradan da ayrılırız. Bu arada İstanbul İSGDER isminin değiştirilmesi yönünde mevcut derneğe taleplerde bulunuyoruz. Zira ben ve Nurdan hanım ne kurucuyuz ne de yönetici.