1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Istanbulda malimüşavirle bireysel çalışan isg uzmanları.

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Fatih Kartay tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. CeydaDöner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35147
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Deha Mağazacılık
    Az tehlikeli, 2-3 çalışanı olan bir firma ile anlaştık, isgkatip üzerinden kısmı süreli sözleşme yaptık işveren de sigortamızı ödemeyi kabul etti; risk değerlendirmesi, acil durum eylem planı, gerekli eğitimler hepsini yapabiliyoruz (anladığım kadarı ile). Bu sigortalı olma durumumuz sadece o ay için mi geçerli oluyor? Yoksa bir sonraki ay yine sözleşmemiz devam ediyormuş gibi işverene prim borcu çıkartıyor mu? Çıkartıyorsa bunu engellemenin yolu nedir?
  2. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Sadece o ay degil gunluk sigorta yaptirmalisiniz. Yada sandığınız islemler için kaç gün ön görüyor iseniz o kadar gün sigorta yaptirin. Böylelikle o firmada isiniz bittiginde y es ni firmada gorev alabilirsiniz
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Alper beyin de dediği gibi işiniz bittiği gün itibariyle isgkatipten sözleşmenizi iptal edin, zaten işveren de işinizin bittiği gün itibariyle çıkışınızı verir olur biter
  4. Filiz fırat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    isg katipten sözleşme nasıl yapılıyor
  5. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    işveren devlet şifresiyle sisteme gidiyor, sözleşmeler kısmından uzmanın tcsini giriyor zaten aradığı kişi orada..saatini belirliyor ve sözleşiyor..sonra uzman gelen iletiye onay yapıyor
  6. ender şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99430
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    neden osgb lere kalsın.öldük mü
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ölmemek için başkalarını öldürmek çıkarlarını gözetmemek zaten intihardır..güçlü ekip iyi organizeyle bireysel hizmet verilebilir tabi ki, fakat sağlayamıyorsak bulaşmamak gerek..
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    on gün önce bir derneğe çalışma yaptık, dün eğitimi verecek arkadaşımın bilgilerini( tc, isim) işyeri sahibine ilettim; burada eğitim verilebilmesi için arkadaşın 1 gün üzerine çalışan pozisyonunda görünmesi gerekiyor dedim fakat diyorum diyorum anlamıyor, yönetmeliği okutuyorum halen anlamıyor,mali müşavirinizi arayın o sizi bilgilendirir dedim yanımda aradı müşavir diyor ki;
    -öyle birşey ilk defa duydum,
    -eğitim almak için sigorta yapmaya ne gerek var,
    -nereden buldun o uzmanları,
    -benim önerdiğim osgb ye noldu 150- 200 tl ye yapıyordu ....
    işyeri sahibi ben nereden bileyim 3 aydır gelmediler ben de yaptırayım kurtulayım dedi verdik 450 tl yi..

tabi ben sinir küpüne döndüm ama ne şans arkadaşın ikametgahı da gerekiyormuş ve aradığım zaman mejkuldu, işyeri sahibi müşavirin numarasını verdi bana; - benim işim var ararsın ne yapılacaksa yaparsınız- dedi..tabi benim için büyük şans..

arkadaştan ikametgahını da aldıktan sonra müşaviri aradım ve tek tek bilgileri ilettim ve ben derin hamlemi yapacakken konuyu kendisi açtı: "sözleşme ne ayak dedi "..ben de açıkladım:
    -çalışanların isg eğitimlerinin usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğe göre;
    osgb ler, üniversiteler, türk ticaret kanunu altında faaliyet gösteren vakıflar eğitim verebilirler..
    bunun yanında; işyende görevli uzman yahut hekim bu eğitimi verebilir, bunun için işyerinin daimi yahut kısmi süreli sözleşme imzalanır, 50 nin altındaki az tehlikeli sınıfların isg hizmeti alma zorunluluğu haziran 2016 da başlayacağına göre bu dernekle belirsiz süreli sözleşme imzalamak mantıksız, bunun için 1 günlük sigorta girdisi ve çıktısı yapacağız ki çalışan pozisyonunda görünüp eğitim verebilelim..yahut osgb lerden bu hizmeti alacaktınız, siz diyorsunuz 150 tl ye yapıyorlar, 80 tl ye de 550 tl ye de yapan firmalar var, fakat işyeri sahibinin söylediği gibi " 3 aydır osgb uğramıyor çünkü sürüm politikası uyguluyorlar, iyi hizmet vermiyorlar, para odaklı çalışıyorlar, fiyatları duruma göre kırıyorlar çıkarıyorlar, belirli bir fiyat sınırımız yok ve biz kendi hizmetimizin bedelini bu şekilde belirledik, az iş olsun fakat dikkatli olsun ve yaptığımız işi önemseyelim dedim..ben birkaç tane iş yerine rast geldim osgb çalışma yapmış aradan 40 gün geçmiş adam halen evrakları bekliyor ceza yemeden gelseler diye dert yanan işyeri sahipleri..son söz olarak bunları ilettim..
    - bu işi 40-50 tl ye yapan müşavirler de var ben ozaman ihsan ışhak a ileteyim bunu nereden buldunuz bu müşaviri daha kanunun işleyişini merak etmiyor araştırmıyor boşuna 100-150 vermeyin diyeyim..dedim..
    - adam gereken telafiyi açıklamayı yaptı ve durumu iyi anladığını kendisinin bizzat ihsan beyi geçerli yönde bilgilendireceğini söyledi ve görüşmeyi bitirdik...bugün eğitim vereceğiz..arkadaşım anlatacak ben katılacağım..
  9. ender şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99430
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    tesekkurler kardesim