1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Itfaye yangın tatbikatını bütün personel almalı mı?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve fethi turan tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

  1. fethi turan İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar kolay gelsin.Bugun itfayede yangın tatbikatı yaptık. 25 personelimiz var.12 personel ile yapmak zorunda kaldık.Sorun olur mu ? Kolay gelsin
  2. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Madde 129- (1) Acil durum ekiplerinin personeli; bina sahibi, yöneticisi veya amirinin sorumluluğunda yangından korunma, yangının söndürülmesi, can ve mal kurtarma, ilk yardım faaliyetleri, itfaiye ile işbirliği ve organizasyon sağlanması konularında, mahalli itfaiye ve sivil savunma teşkilatlarından yararlanılarak eğitilir ve yapılan tatbikatlar ile bilgi ve becerileri artırılır. Ekip personeli ile binadaki diğer görevliler, yangın söndürme alet ve malzemelerinin nasıl kullanılacağı ve en kısa zamanda itfaiyeye nasıl ulaşılacağı konularında tatbikî eğitimden geçirilir. Binada senede en az 1 kez söndürme ve tahliye tatbikatı yapılır.

    Anladığım kadarıyla acil durum ekiplerinin personellerine özel eğitim verilir, ekip personeli ve binadaki diğer görevliler tatbiki eğitim den geçirilir yani sadece tatbikat yapılarak eğitilir, özel eğitime gerek yoktur.

    Sizin sorunuza gelince ekipte olmasalar dahi bu maddeden tatbiki olarak eğtilimedikleri anlaşılıyor ve sorun olur.