1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Itiraz edilecek sorular - 23 şubat b sınıfı uzm. sınavı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Salih ŞENER tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    HOCAM 1. İTİRAZ SORUNUZ İÇİN ; Daha zorunlu olmadı demişsiniz risk değerlendirme yürürlülük tarihi : 12. ayın 2012 sinde yürürlüğe girdi yani 2013 ocak ayından önce dolayısıyla daha zorunlu degıl dıye bırsey dıyemezsınız ! ( Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28512)
    Yönetmeliğe gelince :

Risk değerlendirmesi ekibi

MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.

a) İşveren veya işveren vekili.

b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.

c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.

ç) İşyerindeki destek elemanları.

d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.

(2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.

(3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.

(4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.

YANİ ŞIKLARIN HEPSI DOGRU ve bana gore ıptalı kesın bır sorudur
  2. pelikan11 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tamam, matematiksel yöntem kullanmamışlar. Peki matris yöntemini nasıl uygulamışlar? Yoruma dayalı matris yöntemi nasıl kullanılır bilen varsa paylaşsın lütfen..
    Matris yöntemini yorumlayarak çözen adam, Kontrol Listesi Yöntemini de formüllerle, matematiksel işlemlerle, algoritmalarla çözer..
    Bu soruları hazırlayanlar bu işi ya bizim kadar bilmiyorlar(düşünmeden hazırlıyorlar), yada işin ticaretindeler..
    (İtiraz paralarından ne kopartırsak kardır mantığıyla)

Birdahaki sınavı da boşuna MEB düzenlemeyecek zaten..
  3. Cagdas Sakinci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92542
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İtiraz başvuruları yarın öğlene kadarmış ben bugün son diye biliyordum benim durumumda olanlara duyurulur.
  4. Erbey TEOMAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SORU: B-B: 13
    upload_2014-2-27_10-36-46.png
    Arkadaşım Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik İlk Yardım için; seni İLKYARDIM YÖNETMELİĞİNE GÖNDERİYOR ve şöyle diyor;

İlkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı

İlkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı

Madde 16 - (Başlığıyla birlikte değişik:RG-18/03/2004-25406)(1)

Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış "İlkyardımcının bulundurulması zorunludur.

Anlamsızsa bana yanlış de çünkü bende 1 yapıştım ama cevap 2 deniyor

Arkadaşım şöyle bir şey var ne kadar bağdaştırılır bilemem
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2014 ---
    KESİN
    KESİNLİKLE HAKLISINIZ
  5. Nurcan ÖZYURT İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93569
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    IT Sistemlerle ilgili soruda 1.si kesinlikle yanlış. Soru Hazırlayan Kişinin dikkatsizliği diyelim. Elektrik kesmeye gerek yoktur denilemez, IT sistemde 1.arızada devrenin elektriği devam eder. kesip kesmeme soz konusu değildir. sistem oyle dizayn edilmiştir,enerji gitmez. Dolayısıyla cevap yüzde yuz 2 ve 3 olan şıktır.