1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Izmir’de elektrik işçisinin korkunç ölümü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    İzmir’in Bornova İlçesi'nde, bir birahanede tadilat işiyle uğraşan 33 yaşındaki Önder Kavaklı, ucu açık kabloya dokununca elektrik akımına kapılarak hayatından oldu.

Çamdibi Semti Muratreis Caddesi 19 numaradaki bir birahanenin tadilatında çalışan evli ve iki çocuk babası 33 yaşındaki Önder Kavaklı, ucu açık olan kabloya dokununca elektrik akımına kapıldı. Ağır yaralanan Kavaklı'yı, iş arkadaşlarının ihbarı üzerine gelen acil yardım ekipleri, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı.

Tedaviye alınan Kavaklı, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

http://www.egedesonsoz.com/haber/Izmir-de-elektrik-iscisinin-korkunc-olumu-/846033

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      29,5 KB
      Görüntüleme:
      20.329
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çevreden duyum,
    işletme sahibi bir mütaahitle anlaşmış, o da taşeronuna vermiş. Çarpılan kişi de o taşeronmuş.
  3. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yazık. ben şuanda kamuya ait bir iş yapıyorum. uzman olarak değil
    orayı bir fotoğraflasam cezaları 5er 5er keserler

gerçekten yazık
  4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş çatı tamiratı, elektrik uzatma kablosundan çarpılıyor.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    uzatma kablosunda 220 v var galiba(Onur bey bilir) yada adam düşerek ölüyor herhalde.Elektrik çarpması sonucu düşerek ölüyor olmasın.
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bilmiyorum ki,
    bildiğim kadarıyla 220 , normal şehir hattı. Adam çatı yapmaya çıktığına göre matkap filan bağlayacaktı tahminimce.
    nasıl o derece yaralandı ben de bilmiyorum. ama direk çarpılma diyorlar.
  7. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    burda kaçak akım olsa idi o kişinin vucudundan geçen akım 0.2 saniyeden daha kısa sürede algılanacak ve devre açılacaktı. muhtemelen kaçak akım yok yada çalışmıyor genelde yapılan sökülüp yerine sigorta takılması ki sigortaların devreyi açması için çok daha büyük akımların çok uzun süre boyunca devreden akması gerekir.
    burda sigortaların insanları koruma için değil devreyi korumak için var olduğunu unutmayalım....
  8. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Role insanın çarpılmasını önler mi?
    İnsan yalıtkan ayakkabısı yok ise devreyi tamamlamaz mı ?
    Bilemediğim için soruyorum , muhalefet için değil
  9. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    röle çarpılmayı önlemez çarpılmayı hemen algılayıp ms sürelerinde akımı keser. insanda bu çarpılmadan etkilenmez. sizin dediğiniz de doğrudur. ayağında yalıtkan ayakkabı elinde eldiven olsa idi çarpılma hiç olmazdı bu sefer rolede çalışmazdı. kaza hiç olmaz dı..
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Düşerek ölme olsa bahsederlerdi. Yalnız kabloya temas edip çarpılıp öçlme hakikatten zor bir iş.. Demek ki adamın ayakları çıplaktı yada ayakkabısı toz ve nem içinde artı çatlamıştı. Gerçi ülkemizde besleme kabloları kötü ek kaynıyor.. Birinde güçlü bir kaçak akım oluşmuş.

Yine de adamın ayakkabılarının izolasyon açısından yetersiz gelmesi çok zor bir olasılık.

Yada diğer bir seçenek: Bir eliyle faza diğer eliyle nötre temas etmiş de olabilir. Bu seçenek daha güçlü aslında düşününce