1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Izmir 3. istihdam zirvesi 14-15 kasım 2014

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve krmlseker tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İZMİR (AA) - İzmir 3. İstihdam Zirvesi'nde, "Gençler, Kadınlar, İşArayanlar" ana temaları ele alınacak.

  İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Üniversiteler Platformu, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret AŞ'nin (İZFAŞ) katkılarıyla düzenleneceği "İzmir 3. İstihdam Zirvesi" 14-15 Kasım tarihlerinde Kültürpark Fuar alanında yapılacak.

  İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak, zirveyle ilgili düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 2 günlük etkinlikte iş ve işçi arayanları bir araya getireceklerini söyledi.

  Bu yılki zirvenin, "Gençler, Kadınlar, İş Arayanlar" ana teması ile düzenleneceğini ifade eden Kabak, işçi ve işveren ile ilgili tüm tarafları bir araya getireceklerini dile getirdi.

  Zirveye katılacak firmaların insan kaynakları yöneticilerine, oluşturulacak görüşme alanlarında hedef iş gücü kitlesine ulaşmasını sağlayacaklarını belirten Kabak, "Zirve, bunun yanı sıra iş gücünün iş verene kolay ve etkili yolla kavuşmasına katkıda bulunacak. Ayrıca gerçekleştirilecek panel, oturum ve söyleşilerle katılımcılara kişisel gelişim konularında bilgi aktarımı sağlanacak" dedi.

  Kabak, geçen yıl düzenledikleri zirveye katılımın bir önceki zirveye göre yüzde 46 oranında artarak 39 bin 677 kişi olduğunu, bu yıl daha yüksek bir katılım beklediklerini söyledi. Kadri Kabak, öğrencilerden gelen talep üzerine zirvenin bir gününü hafta sonuna denk getirdiklerini kaydetti.

  AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ise, zirvenin iş arayanlar ile işçi arayanları buluşturması açısından önem taşıdığını söyledi. İzmir'deki işsizliğin yüzde 15,4 ile yüzde 9,8 olan Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu hatırlatan Sait, zirvede bu durumun araştırılması gerektiğine işaret ederek, şunları söyledi:

  "İŞKUR verilerine göre, İzmir'deki kurumların 4 bin 200 civarında işçi talebi var. Bir tarafta işçi bulamayanlar diğer tarafta iş arayanların sayısı Türkiye ortalamasının üzerinde. Ya iş beğenilmiyor, ya da arkadaşlar iş aramayı bilmiyor. Bunun araştırılması gerekiyor. İzmir, turizm, sanayi, tarım kenti olmasına rağmen işsizlik niye bu kadar yüksek. İzmir'de yasaklı bir zihniyet var. Yapmayan ve yaptırmayan bu yasaklı zihniyet yatırımcıların buradan kaçmasına neden oluyor."

  İzmir Vali Yardımcısı Hüseyin İçten de zirvenin önemine işaret ederek, temel amacın iş gücü piyasasında arz ve talep edenleri bir araya getirmek olduğunu söyledi.

  İzmir Üniversiteler Platformu Sözcüsü ve Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akan ise üniversitelerin işverenler ile bir araya gelerek talepleri doğrultusunda iş gücü yetiştirmesi gerektiğini kaydetti.

  http://www.radikal.com.tr/izmir_haber/izmir_3_istihdam_zirvesine_dogru-1223219