1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Izmir iş sağliği ve güvenliği zirvesi 16-17-18 ekim 2014

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Abidin Özler tarafından 3 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Abidin Özler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63771
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Meditek Yazılım
    İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ZİRVESİ '14
    16-17-18 EKİM 2014

http://www.izmirisgzirvesi.com/

Meditek İSG olarak İzmir İSG zirvesine katılıyoruz.
    Standımıza davetlisiniz...
  2. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    150 tl katılım ücreti ile gidilebiliniyor ayrıca perşembe cuma ve cumartesi günü yani çalışma günlerinde yapılıyor bunun yanısıra bir osgb nin hazırladığı bir program buram buram reklam kokuyor kendisini pazarlamanın yolunu bulmuş görünüyor ..Bunun bir zirve olduğu gerçek ancak patronların zirvesi İş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin katılımına yönelik hazırlanmış bir zirve değil...

Not: Düşüncelerim meditek yazılım için değil... başlık İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ZİRVESİ '14 olduğu için görüşümü paylaşmak istedim.
  3. Aytekin Turgutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91153
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    krmlseker belki haklı olabilirsiniz, ancak yine de sahip çıkılması gereken bir organizasyon.
    orneğin Meditek gibi sektörle ilgili bir yazılımı tanıma fırsatı olabilir.
    ben de İZSİAD gösterilip tek bir osgb nin aktif olarak bu organizasyonda bulunması konusunda rahatsızım
    ancak yine de katılıp ortamı anlamaya çalışacağım. ayrıca 3 kişi ortak katılırsa ücret 100 tl ye
    düşüyor.
  4. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patronların organize ettiği ve paralı olan bir iş sağlığı ve güvenliği zirvesini ne mantığım kabul ediyor ne de desteklerim.( 1 LİRA bile vermem)show yapmak yerine samimiyetle önce kendi çalışanlarının iş sağlığını ve güvenliğini düşünsünler..(O kadar iyi tanıyorum ki bu insanları )
  5. Abidin Özler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63771
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Meditek Yazılım
    Fuarı ziyaret ücretsiz dendi bize. Oturumlara katılmak ücretliymiş.
  6. elmas22 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    • Öncelikle genelde tüm zirveler paralıdır, 150 TL makul bir ücret. neden garip geldi anlayamadım.
    • perşembe günü sadece teknik gezi var. katılmayabilirsiniz.
    • tüm zirveler ve paneller hafta içi olur. cumartesiyi eklemelerine sevindik. kanunenen izin alma hakkımız var zirveler için
    • ben reklam fark etmemişim, hatta açıkçası siz diyene kadar görmedim bile
    bence beğenmemek için çaba sarf ediyorsunuz. sankli uzanamadığı ciğere mundar meselesi gibi.
  8. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    NOT: ben ne bahsi geçen osgbnin sahibini ne de orda çalışan uzmanlardan birini tanırım. hatta adını da yeni duygum. organizasyonda emekleri varsa ellerine sağlık.
    takma ismin arkasına saklanıp insanların gösterdikleri emeklere iftira atmak doğru bir davranış değil.
  9. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tarzınızı düzeltin...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2014 ---
    terbiyesizliğin alemi yok haddinizi bilin..ben fikrimi söylüyorum eleştirinizi dozajında yapın...
  10. Abidin Özler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63771
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Meditek Yazılım
    Arkadaşlar,
    Hiç bir kimse kendine fayda sağlamayacağı bir organizasyonu üstlenmez. Bu fayda kimi zaman para olur, kimi zaman reklam olur, kimi zaman kişisel tatmin olur. Sonuçta birileri bir organizasyon düzenliyor. Faydalı olacağına inanıyorsanız gidersiniz, olmayacağına inanıyorsanız gelmezsiniz. Hiç kimse peygamber değil karşılıksız iş yapsın. Ben kim yaparsa yapsın bu tür organizasyonların desteklenmesi gerektiği kanaatindeyim. Şöyle yada böyle bir şekilde gündem oluşuyor ve bundan hepimiz istifade ediyoruz. Yukarıdaki tatsız tartışmanın kapanacağını umarak saygılar sunuyorum.
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  12. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tarzımda bir sorun görmüyorum,
    Açıkça bir organizasyona , mesnetsiz şekilde saldırıda bulunan ve insanların yararlanmasını engelleyen sizsiniz ve gerçek adınızı da yazmıyorsunuz. Yaptığımda bir terbiyesizlik yok. Genelde gerçeklerin yüzüne vurulması insanı böyle rahatsız eder. İsterseniz şikayet de edebilirsiniz.
  13. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bakın hanım efendi sizle tartışmayacağım çünkü size kendimi ispat etmek durumunda hissetmiyorum.siZ tarzınızda bişey görmüyor olabilirsiniz ben görüyorum önemli olanda bu zaten çünkü sözleriniz şahsıma
  14. Abidin Özler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63771
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Meditek Yazılım
    Standımıza bekleriz.
  15. Abidin Özler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63771
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Meditek Yazılım
    Fuara katılım beklenenden fazla idi.
  16. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    son gün sempozyumun tamamına katıldım,bir kaç bazı sunum güzeldi.Özellikle meditek isg nin standına ilgi fazlaydı
  17. Abidin Özler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63771
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Meditek Yazılım
    Bizi de ziyaret ettiğin için teşekkürler abi
  18. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Bence sempozyumdaki bazı eksiklikler iş güvenliği uzmanlarının sorunları/çözüm önerileri , iş sağlığı ve iş güvenliği uygulamaları konusunda devlet-işveren-çalışanlar açısından aksayan yönler konusunda bir oturum düzenlenmemiş olması ,iş güvenliği tiyatrosu gibi bir akvitenin düzenlenmemiş olması ,bazı sunumların basit kalması ve görseli olmayan sunumlar,bildiriler -sunumlar ile ilgili bir CD/kitapçık dağıtılmamış olması
  19. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    pek çok firma zaten yasal olarak minimumdakileri yapıp, bunu yapmak bir meziyetmiş gibi sundu. "biz kapağı açılınca tehlike yaratan makinalara switch takıyoruz" gibi. Gerçekten hiç bir faydası yoktu.

girdiklerimden sadece tek bir oturum iyiydi, o da renault ve bursa boschun olduğu oturum. adamlar zaten uzay. ironi de izmir kongresindeki tek iyi oturumun katılımcılarının şehirdışından gelmesi.

tek sunum olarak bakarsak da pfw ile bak ambalaj iyiydi.

not: kaçırdıklarım arasında iyiler vardır belki tabii, bu benim katılabildiğim kadarı
  20. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Evet bazı sunumlar basit kalmıştı ve bazılarında görsel yoktu,bende İzmir de özel sanayi kuruluşlarının az olduğu kanısı oluşu