1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Izmir'de viyadük inşaatında iskele çöktü: 4 işçi enkaz altında

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Beyazıt Casun tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Beyazıt Casun Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  81345
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İzmir-Çanakkale otoyolunun Koyundere Mevkii'nde yapımı devam eden viyadük inşaatında beton dökülmesi sırasında çelik konstrüksiyon iskele yıkıldı. Kazada 4 işçienkaz altında kalırken, 7 işçi yaralandı.

  ENKAZ ALTINDAKİ İŞÇİLERE ULAŞILMAYA ÇALIŞILIYOR

  Öğle saatlerinde meydana gelen olayda, enkaz altındaki işçilere ulaşılması için çalışma başlatıldı. Enkaz altında kalan bir işçinin cenazesinin çıkarıldığı belirtildi.  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak; http://www.haberler.com/viyaduk-insaatinda-iskele-coktu-enkaz-altinda-7568698-haberi/
 2. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  98715
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
  Viyadük inşaatında iskele çöktü
  İZMİR- Çanakkale Otoyolu Koyundere Mevkisi'ndeki yapımı devam eden viyadük inşaatında beton dökülmesi sınasında çelik konstrüksiyon iskelenin yıkılması sonucu 7 işçi yaralandı, 3 işçi harcın altında kaldı.

  Enkaz altında kalan işçilerden birinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

  İş Güvenlik Uzm. ile çalışmaktan kaçınan ve kaçınmayan İnş. şirketleri var. İş Güvenlik Uzm. ANGARYA gören firmalar var. Kaza geçiren firma hk. d e ğ i l, bu tespit. Çünkü bilmiyorum; Nasıl olmuş, Nasıl gelişmiş,ama kötü sonuçlanmış. İnşaat Firmaları İş Güvenliğine büyük önem veriyorlar Mutlaka, Ama görülüyor ki ! yetmiyor. İnşaat Firmaları Mutlaka A Sınıfı bir İGU ile çalışsınlar!. Bizler İş Güv.Uzm' ları olarak; İSKELE Eğitimi ve İskele Güvenlik Raporu Konusuna büyük önem verelim!... Zira ( Bilhassa ) İskeleye dayalı kazalar bayağı arttı. Döşeme, İstinat Perdesi, Duvar, Kiriş, Kalıp,,,, VS. çökmesiyle karşı karşıyayız. Sonuçta; Bunlar gelip; Kalıp veya İş İskelesi konusundaki eksik Kontrol, çalışma ve Raporlarımıza dayanıyor. Kaza dolayısı ile firmaya ve tüm çalışanlara GEÇMİŞ OLSUN diyorum. İnşallah Can Kaybı olmamıştır. Değerli İSG From Net yöneticilerine' de bir önerim ( İstirhamım ) olacak... İsteyen İnşaat Firmalarına Sahada Kontrol ve İzleme ( Bir nevi DENETİM ) yapacak İnşaat ve Maden Mühendisi; A & B Sınıfı İGU' ları, Firmaların talepleri üzerine ÜCRETSİZ olarak Maden Ocaklarında ve İnşaat Sahalarında görevlendirmeleri gerekir diye düşünüyorum.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  3 işçinin göçük altından çıkarılmış,1 işçiye ulaşılmaya çalışılıyor...