1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Jeneratör yakıt tankı hakkında

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Nilcan Parlak Sütcü tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,

Jeneratörlerin yakıt tanklarının özellikleri hakkında çalışma yapan var mı acaba? Benzer konuları araştırdım daha önceden açılan konularda. Ama yeterli bilgi bulamadım. Mevcut yakıt tankımız 1400 lt'lik plastik tankta ve jeneratör odasının içinde. Bu şekilde olmaması gerektiğini biliyorum fakat yönetmelikleri ile işverene bilgi vermem gerekiyor. Yönetmeliklerle yönlendirme yapabilir misiniz acaba?

Şimdiden teşekkürler.
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Yanlış hatırlamıyorsam
    BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Madde 54 ve Madde 56 bu konuya atıfta bulunuyordu. Konu ile alakalı olarak da maddelerde ilgili TSE standartlarından bahsedilmektedir. Bu yasal mevzuat çerçevesinde sorununuzu çözebileceğinizi umuyorum​
  3. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Aşağıda belirtiliyormuş hangi maddede olduğu. Sizin de dediğiniz gibi 56. maddede.

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Jeneratör
    MADDE 66- (1) c) Jeneratörün ana yakıt deposunun bulunacağı yer için, 56 ncı maddede belirtilen şartlara uyulur.
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Isinize yaramasina sevindim.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sait bey bilgilendirme için bende teşekkür ederim..Sait beye çay ısmarlama şansı bana Allah nasip etsin..:)
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Oooh. Erkan Dündar ' dan da çayı kaptık ya, daha ne olsun.
    Ben denizi bırakıp karada iş ararken bana yardımcı olun , daha da birşey istemem. Ben size yemek ısmarlarım. :D
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ekibi yavaş yavaş kuracaz...Acele gerek yok...
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bunu bir teklif olarak algılayım mı o zaman? Sizce o ekibe dahil edilir miyim? Bak heyecanlandım şimdi. :D