1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Jeoloji mühendisi kadrosunu istiyor! imza kampanyasi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve lifeguardhk tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. lifeguardhk İSGforum Üyesi

  KPSS sınavıyla alım yapan kurumlara ayrılan kadro sayılarında Jeoloji Mühendislerine yeterli kadro verilmemektedir. Binlerce Jeoloji Mühendisi yetiştiren ülkemizin Jeoloji Mühendisine ihtiyacı yok mudur? Eğer yeterli sayıda Jeoloji Mühendisi var ise neden fakültelerimiz hala yeni mezunlar vermektedir?

  Üniversiteye giriş klavuzunda bile çalışma yeri olarak halen TKİ, DSİ, Karayolları gibi pek çok devlet kuruluşlarının gösterildiği jeoloji mühendisleri uzun yıllardan beri bu kurumlarda istihdam edilmemektedir. Ülkemizde jeoloji eğitimi yapan bölüm ve bölümlerin mezun ettiği öğrenci sayısı düşünüldüğünde kamu da çalışma olanağı elde etmiş mezun sayısı yok denecek kadar azdır. Mezun öğrencilerin büyük çoğunluğu ya iş bulamamakta ya da alanları dışındaki mesleklerde çalışmaktadır. Jeoloji mühendislerini onca emekle okuyup bitirdikleri bölümden para kazanamamaktan ziyade bu kadar soruna çözüm bulan mesleklerinin ülkelerine de faydası dokunmadığını görmeleri jeoloji mühendislerine keşke dedirtmektedir. Olmaları gereken yerleri, tam anlamıyla konuya hakim olmayan başka mühendislik dallarına bırakmak zorunda kalan ve sevmedikleri ama hayatlarını devam ettirebilmek için yapmak zorunda oldukları işlerde mutsuz ve umutsuz çalışıp dert yanan jeoloji mühendislerinin kamu da daha fazla istihdam edilmesini istiyoruz.

  Geçmiş yıllardan beri birçok ülkenin gözünü diktiği, zengin maden yataklarına sahip yurdumuzun bilinçli ellerde, çağdaş milletler seviyesine yükselmesi için büyük bir adım olarak gördüğümüz herkesin kendi işinde çalıştığı, jeoloji mühendislerine gereken önemin verildiği bir Türkiye görmek istiyoruz.

 2. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93835
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çoğu mühendislik mezunlarının ortak sorunu bu aslında. mühendis ihtiyacının sınırlı olması ve üniversitelerde yeni açılan bölümler ile mevcut üniversitelerdeki bölümlerinde kontenjan artışına gitmesi mezun sayısını daha da arttırmaktadır. maden,jeoloji,orman ,ziraat vd. birçok alanda iş olanakları kısıtlıdır. Artık herkesin bu gerçeği görüp mühendislere kamu alanlarında yeterli miktarda iş olanağı sağlaması gerekir devlet polis ve imam atayacağına birazda mühendislerine sahip çıkmalıdır.
 3. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  Eski bir mezun olarak her zaman destek olmaya hazırım..
 4. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  imzamı attım genç meslektaşlarım için hayırlı uğurlu olsun :)