1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

[Jun 16, 2015] PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİ (ANADOLU... (beylikdüzü-istanbul)

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİ (ANADOLU...
Başlangıç Tarihi: Jun 16, 2015 11:00 AM
Bitiş Tarihi: Jun 19, 2015 11:00 AM
Saat Dilimi: Europe/London +01:00 BST

Yer:
Anadolu Akademi Binası
YAKUPLU MERKEZ MAHALLESI, HÜRRIYET BULVARI, NO: 23/3/4 BEYLIKDÜZÜ-istanbul
beylikdüzü-istanbul

Gönderen: Erkan Dündar

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 0
You can not RSVP for this event...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    pkd.gif
    photo.jpg & isgforumlogo.png
    (ANADOLU AKADEMİ)

PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİ

http://www.anadoluakademi.com.tr

30/04/2013 tarih, 28633 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkında Yönetmelik 10. madde kapsamında işverenler tarafından patlamadan korunma dokümanı hazırlanması gerekmektedir.

Konusunda uzman ve ödüllü eğitmenimiz, Ford Otosan İş Sağlığı Güvenliği Genel Koordinatörü, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, Kimya Mühendisi, İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzman Eğiticisi Sayın Ender Eriz tarafından verilecek olan eğitim 26-27 Nisan tarihlerinde toplam 12 saat olarak gerçekleştirilecektir.Taleplerin devamında sınıflar açılacak ve buradan ilan edilecektir.

PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI (HESAPLAMALI) EĞİTİM PROGRAMI

• Patlamadan korunma dokümanı standartları ile ilgili mevzuat ve tanımlar
    • Toz patlamaları, bölge tanımları, patlama kriterleri
    • Toz Patlamalarında izlenecek hesaplama yöntemleri
    • Patlama riski analizleri
    • Tehlikeli bölgelerin sınıflandırılması
    • Tehlikeli bölgelerin oluşturan kaynaklar ve boşalma derecelerinin belirlenmesi
    • Patlamadan korunma dokümanı hazırlanmasında uygulanacak yöntemler
    • Kimyasal ve toz hesaplamalar nasıl yapılır.
    • Tehlikeli bölgelerin hacminin ve kalıcılık sürelerinin tespit hesaplamaları
    • Tehlikeli bölgelerde toz partiküllerinin yoğunluğu ve partikül boyutlarının tespit hesaplamaları
    • Tehlikeli bölgelerin (ZONE) belirlenmesi ve parlama patlama riski oluşturduğu çapın hesaplanması
    • Patlamadan korunma dokümanında kullanılan kimyasal ve toz formüllerinin nasıl kullanıldığı
    • Örnek Toz ve Kimyasal hesaplamalar
    • Patlamadan korunma dokümanın rapor haline getirilmesi
    • TSE standardına göre Ex-proof malzeme tespiti ve seçimi. Seçimin rapora işlenmesi
    • Patlamadan korunma dokümanının teslimatından önce dikkat edilmesi gereken hususlar
    EĞİTİM YERİ :İstanbul Anadolu Akademi
    ÜCRET :Örgün eğitim :1250TL -isgforum üyelerine:1000TL
    İnternet interaktif canlı eğitim :850TL'dir.-isgforum üyelerine:600 tl

Eğitim 6SAATx2GÜN=12 Saattir

İLETİŞİM:

Abdullah AKÖZEL
    ANADOLU AKADEMİ
    Maden Yük.Mühendisi
    İş Güvenliği Uzmanı
    İşyeri hekimi ve İş Güvenliği uzman Eğiticisi
    İşyeri hekimi ve İş Güvenliği uzman Eğitimi ve hizmetleri
    www.anadoluakademi.com.tr
    0506 427 42 22aakozel@gmail.com

İSGforum.net üyelerine tarafımızdan yapılan görüşmeler sonucunda fiyatları 250 tl aşağı çekmiş bulunmaktayız. ve bu sayede eğitim katılımını daha geniş tabana yaymak ve patlamadan korunma dökümanın hazırlanması hususunda bilgi ve tecrübelerine inandığımız tanıdığımız hocamız nezaretinde yapılması hususunda da eğitim kurumu ile işbirliği yaparak söktörde ki bilgi açığını kapatmak amacı taşımaktayız.Bu iş birliğinde sitemize sponsor olarak ANADOLU AKADEMİ yetkilileri maddi açıdan site maliyetlerimizi karşılacaklardır.

Not-1:Eğitim kurumu yetkilileri ve hocamız tarafımızdan tanıdığımız inandığımız bildiğimiz kişilerdir.Eğitim teorikten çok pratikte patlamadan korunma dökümanın pratik denetimi,hesaplama ve raporlama olarak üç ana hat üzerinden anlatılacaktır.Bu hususta hesaplama yöntemleri ve TSE standartlarıda aktarılacaktır.Ayrıca eğitim sonunda tüm döküman,sunum,argüman ve örnek patlamadan korunma çalışmalarıda eğitime katılan üyelerimize ücretsiz olarak sunulacaktır.

Not-2:Eğitime katılacak olan üyelerimiz lütfen burda katılım göstereceğine dair evet oyu kullansın ve gerekli kayıt yaptırdıklarına dair buraya mesajlarını bıraksınlar.Ayrıca Eğitim Kurumuna İSGforum üyesi olduklarına dair lütfen bilgi verilsin.Eğitim kurumu tarafından tarafımıza bu liste karşılıklı teyit edilecektir.

Saygılarımızla,

İSGforum Yönetimi
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    internet interaktif canlı eğitime katılabilirim (interaktif katılımcılara da tüm döküman,sunum,argüman ve örnek patlamadan korunma çalışmaları verilecek mi?)
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Eğitmen süper yalnız. Ender hocam İstanbul Aydın Üniversitesi'nde iş güvenliği eğitimi aldığım hocalarımdan bir tanesi. Ondan eğitim almak son derece keyifli. ;)
  4. gkmnbngl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar;
    Ersin Bey Tüm dökümanlar aynı Canlı eğitimler gibi sizlere verilcektir....Herhangi bir farkı yoktur..Tek farkı birinin Canlı diğerinin İnternet üzerinden Yapılmıs olmasıdır..

Saygılarımla...

Anadolu Akademi
    Bilgi İşlem Sorumlusu
    Gökmen Bingöl
  5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Uygun fiyata kaliteli eğitim.Biz bir otomobil markasının yetkili servisliğini yapıyoruz her ay eğitimleri var ,onlarda online eğitimlere başlıyorlar, sanırım zamanla örgün eğitimler haricinde online eğitimlerin sayısı artacak
  6. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    interaktif eğitimin saatleri belli mi Erkan Bey,
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman