1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kâğidi küçük olanlar büyük nesneleri paketleyemez!

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  KÂĞIDI KÜÇÜK OLANLAR BÜYÜK NESNELERİ PAKETLEYEMEZ!

  6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasına göre 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren “tehlikeli” ve “çok tehlikeli” sınıfta yer alan işyerleri İSG Katip üzerinden iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirmelerini yapmak durumundadırlar. Aksi durumlarda büyük idari para cezalarıyla karşılaşılabileceği gibi doğru kişi ve kurumlardan bu hizmetin alınmaması durumunda “akıl almaz istekler” ile karşılaşılacak, önlem almada ve yasal dokümantasyonda eksikler ve cezalar oluşabilecektir. Doğru kişilerden ve kurumlardan hizmet almak için “tecrübe ve güven” dikkate alınmalıdır. Düşük fiyat büyük cezalara neden olacaktır. İşte size İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetini almada yol haritası olacak dersler!

  İş Sağlığı ve Güvenliği İle ilgili öğretilerde “zen” dersleri:

  “Güvensizlik de tehlike de yavaş yavaş gelişerek ortaya çıkar.”

  “Çam ağacı ol, ne kar ne de don sana işlemez.”

  “Kaybolmuş ve kafası karışık insanlar kendi başlarına yol bulamaz.”

  “Aptallar doğal olarak kendi kafalarındaki işe yaramazları aktarırlar.”

  “Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış olduğunu söyleyecek; dengeli, dürüst ve ikiyüzlülükten uzak insanları bulmak kolay değildir.”

  “Kararlar sağlam ve tereddütsüz alınmak zorundadır. Bundan sonra felaket ve sıkıntı, kazanma ve kaybetme yaşanıp yaşanmayacağı doğaya kalmıştır.”

  “Damlayan bir su bile durdurulmazsa, bir tarlayı önce göle, sonra bataklığa çevirebilir.”

  “Demirden bir öküz hiçbir şeyden endişe duymaz.”

  “İyi ve çürük olanlar birbirinin karşıtıdır. İyi, erdemi ve adaleti korur. Çürük kendini güce ve kazanca adamıştır, aldatmaca ile iş görür. Elinde mevki tutan çürük bencildir, maddi şeylere el uzatır. Çürük insanlar topluluğu çökertir.”

  “İdeal bir insan zorluğu düşünür ve önler. Görev zor olduğu zaman irade de keskin olur.”

  “Kalın kafalı, gün ortasında kavun sular.”

  “Her ormanın ayrı yasası vardır, içinden geçiyorsan hepsine uyacaksın.”

  “Çakallar düze indiyse, işin var demektir.”

  “Saray tilkileri, zamane uşakları ve rüşvet uzmanları her toplumda yeteri kadar vardır.”

  İyi bir işverenin, biyolojik siren ve alarmları iyi çalışır!..