1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kömür depolarında risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve çaycılar tarafından 11 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. çaycılar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    109744
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaycılar gıda
    fabrikanın kömür deposunda risk analizini yapıyorum.Başka ne ekleyebilirim?

1 Kömür depolama Yangın Maddi Hasar
    Yaralanma
    Ölüm 3 5 15 1-İşyerlerindeki kömür stokları, eni 3 boyu 6 ve yüksekliği 3 metreyi aşmayan yığınlar halinde olacaktır. Uzun süre bekletilecek kömür yığınlarının üstü güneş ve yağmura kapalı olacak, en geniş kesitleri hakim rüzgara çevrilecektir. Hava cereyanını çoğaltmak için, yığınların içine delikli borular (filtreler) konulacak ve yığınlara hariçten herhangi bir ısı gelmemesi için, gerekli tedbir alınmış olacaktır. 2-Deponun uygun yerlerinde kullanım alanına uygun özellikte yangın tüpleri olmalıdır 1 5 5 Denetim Acil Müdahale İlk Yardım
    2 Kömür Kamyonun Boşaltılması Toz Meslek Hastalığı 3 4 12 1-Kömür taşıma yerleştırme sırasında uygun özellikte maske takılacak 2-kömür tozunun çevre havasına yayılmasını önlemek için depo havası ıslatılacaktır. 1 4 4 Denetim
    3 Kamyon Girişi Geri manevra Ezilme
    Çarpma 2 4 8 Manevra gözetmeni olmalı 1 4 4 Denetim
    4 Kepçe ile siloya kömür doldurulması Geri manevra Ezilme
    Çarpma 3 5 9 Manevra gözetmeni olmalı 2 5 5 Denetim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Mart 2015 ---

biraz karışık oldu