1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Küçük tedbirlerle çocuğunuzu emniyete alın!

Konusu 'Yaşam Güvenliği' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Küçük tedbirlerle çocuğunuzu emniyete alın!
  [​IMG]

  ERSAN TEMİZEL - KAYSERI
  19 Temmuz 2015, Pazar

  Araştırmalar, çocukların karşılaştığı ev kazalarının büyük bir kısmının ölümle sonuçlandığını gösteriyor.

  Uzmanlar, alınacak küçük tedbirlerle bu kaza ve ölümlerin önüne geçilebileceğini belirtiyor. Özellikle yaz aylarında meydana gelen kazalarda çocukların sık olarak boğulma, yanık, zehirlenme şeklinde yaralandıkları ya da hayatlarını kaybettiklerine dikkat çekiliyor.

  Kayseri Emniyet Müdürlüğü, evin, çocuk için güvenli hale getirilmesinde alınabilecek bazı güvenlik tedbirlerini şöyle sıraladı: “Merdivenlerden düşmemesi ve mutfak gibi girmesini istemediğiniz bölümlere kontrolsüz geçmesini önlemek için güvenlik kapıları takılabilir. Pencereden düşmesini önlemek için pencere güvenlik kilitleri olmalı. Dolap ve çekmecelere elini sıkıştırmaması, ayrıca deterjan, ilaçlar ve bıçaklar gibi zararlı maddelere ulaşmasını önlemek için güvenlik kilitleriyle önlem alınabilir. Mobilyanızın keskin, sivri, kenar ve köşelerine çarpması durumunda canının acımasını ve yaralanmasını önlemek için özel köşe ve kenar koruyucuları takılabilir. elektrik prizleri ile oynamasını önlemek için priz koruyucuları olmalı. Banyoda, küvette başını banyo bataryasına çarpmasını önlemek için batarya koruyucusuyla önlem alınabilir. Yüzme havuzuna düşmemesi, yetişkin denetiminin dışında havuza girmesini önlemek için havuz güvenlik bariyeri, suda yüzmelerini kolaylaştırmak ve can güvenliğini sağlamak için de geliştirilmiş özel cankurtaran mayoları kullanılmalıdır.”

  zaman