1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Kıdemsiz/tazminatsız işten atılan işçi 5. kattan düşerek yaşamını yitirdi!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bu haberi buraya aynı zamanda ilerde dönüp hatırlayacağımız bir dipnot olsun diye paylaşıyorum. Son 1 2 yıldır bu tip kaza/ölüm haberlerini daha çok duymaya başladık ve duymaya devam edeceğiz.

  Bu kaza Psiko-sosyal etmenler açısından iyice irdelenmesi gereken bir konu çünkü ülkemiz gibi güvencesizleştirmenin arttığı yerde Çalışanların psikolojilerinden olumlu olarak bahsetmek elbette imkansızdır.

  __________

  50 yıldır Kocaeli’nin Gebze ilçesinde faaliyette bulunan FENİŞ alüminyum, geçtiğimiz aylarda hammadde tedarikçileriyle yaşadığı sıkıntıdan dolayı üretimi durdurduğunu ve çalışanların iş sözleşmelerini feshettiğini bildirmiş, fesih sonrası kıdem ve ihbar tazminatının yanı sıra içerde kalan üç aylık maaşlarını alamayan işçiler de fabrikayı terk etmeyerek, mücadele başlatmıştı.
  Yaklaşık 540 işçinin fabrika içindeki direnişi devam ederken direniş süresince evine ekmek götürmek için günlük 50 TL karşılığında inşaatta çalışmak zorunda kalan FENİŞ Alüminyum Radyatör bölümü çalışanlarından Nizameddin Önelge çalıştığı inşaatın 5. katından düşerek öldü.
  Kaynak: haberler.com