1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kısmi süreli osgb ile bireysel uzmanlık düşünülebilinir mi?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Halil İbrahim Pak tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 mayıs sınavını kazandım.sertifika elime daha geçmedi.ben bir osgb ile kısmi süreli anlaşıp,bir taraftan da bikaç firmaya dışarıdan bakabilirmiyim?osgb harici olarak.fikirlerinizi paylaşırmısınız?
  2. Ramazan Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    bmc
    bakabilirsin.iş güvenliği uzmanı bir arkadaşım aynı durumda çalışıyor.
  3. Tolga G İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki tamamen bireysel yapmamız için neler lazım? Şartları var mı acaba?
  4. tarmagan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bağımsız çalışırken hesaplama sonucunda hizmet vermeniz gereken saat karşılığın orada sigorta yaptırmalısınız.... Burada benimde cevap bulamadığım saat ücreti ? bilginiz var mı?
  5. Tolga G İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Henüz ücret konusuna gelemedim, bireysel çalışma şartlarını araştırıyorum bu kısmı aşarsam ücret tarifelerini de araştıracağım.
  6. tarmagan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tolga bey,
    Ben bireysel olarak çalışmak istiyorum.Ancak bu tek düşüncem şudur. Şimdi işveren 4 ve 5 gün beni ve işyeri hekimini sigortalı gösterecek.İşveren bununla uğraşır mı?
    Bu konuda bizi osgb ye tercih etmesi için tek şart ücrettir. :)
  7. Tolga G İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sigortalı gösterme mecburiyeti var mı yok mu onda da çelişkili açıklamalar var. Onu resmi makamdan doğrulatmaya çalışacağım, eğer zorunluluk varsa dediğiniz gibi bir sıkıntı doğar ücrette.
  8. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten kimyager olarak çalıştığımız iş yerinde bir de iş güvenliği uzmanı olarak çalışınca ekstra sigorda yapılıoy rmu
  9. Tolga G İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İkinci bir sigorta yapılacağını sanmıyorum, ama sözleşme yapılmalı iş güvenliği uzmanlığı için
  10. tarmagan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,
    Ben bir hekim ile ortak çalışarak bireysel hizmet vermeyi düşünüyorum.Bu konuda iş veren neden bizi seçmeli veya seçmemeli ? Bu konuda tartışırsak eminim sorularımıza cevap bulacağız.
  11. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuda en belirleyici olacak şey tabi ki de, ücret bireysel çalışan uzmanın OSGB gibi fatura zorunluluğun ve o kadar gideriniz olmadığı için daha makul ücret sunabilirsiniz. İşverenler için sizi 4-5 gün sigorta yaptırmak çok problem değildir bu tek başına tercih edilmeme sebebi olmaz.
    Ama burada da belirleyici olacak olan, devletin 10 kişi altı çalıştıran işletmelerde vereceği meblağ ve kime vereceği. Eğer bu işi iş verene bırakırsa orada tamamen ikili ilişkiler söz konusu olacaktır. Yani eşten dosttan iş toplayabilirsiniz. Ama devlet sadece bu işi OSGB lere paslar ise bireysel uzmanlık mevzusu kapanır.
  12. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de kimyager olarak çalıştığım iş yerinde sizin gibi bir hekimle ortak çalışmayı düşünüyorum.beni burada düşündüren şey bunun için ne kadar ücret istemeliyim.zira fazla fiyat söylersem başkasını da alabilir