1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kablo askıları

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Elektrik kablolarının yerden götürüldüğü zaman ki sakıncalarını azaltmak için kablo askıları kullanılabilir. Ekte göreceğiniz fotoğrafları herkes kendi şantiyesinde kolaylıkla yaptırabilir. Lazım olan bir miktar demir, bir demirci. Demirler S şeklinde bükülür, eğri olan yerlerine plastik hortum geçirilir ve uygun görülen yerlerde kablo taşınması için kullanılır. Dikkat edilecek bir noktada askı boyları çalışanların geçişlerine yada takılmasına engel olacak boylarda seçilmeli yada askı yerleri çalışanların takılmasına engel olunacak şekilde ayarlanmalıdır. Askı boyları kısa yapıldığı zamanda çalışanların boyları yetmediği için askıları kullanmadığı tecrübe edilmiştir.

  CIMG7409.JPG CIMG7386.JPG CIMG7385.JPG CIMG7387.JPG CIMG7384.JPG CIMG7383.JPG CIMG7400.JPG
 2. ebt88 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Güzel olmuş elinize sağlık benzerini yapmışlığım vardı benimde.
 3. Cagdas Sakinci İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  92542
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tebrikler zira çoğu işveren bunu uygulamıyor
 4. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  aynı uygulamayı bende yaptırmıstım. aklın yolu birmis. ama gırtlak boruyu dusunememistik oda güzel olmus. güzel bir uygulama.