1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kadir gecenizi ve yaklaşan ramazan bayramınızı kutlarım.

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kadir Gecesi dünya ve ahiret saadetine vesiledir
  “Kadir Gecesi, kadir ve kıymetini bizzat Kur’ân-ı Kerîm’in kendisinden alır. Çünkü Kur’ân-ı Kerîm’de, sadece bu geceye özel bir sure indirilmiştir. Sûre-i celîle, bizlere Kadir Gecesi’nin ne anlama geldiğini ve üstün faziletlerinin neler olduğunu gayet güzel bir şekilde izah eder. Her sene feyiz ve bereketiyle bizleri sımsıkı saran Kadir Gecesi, bize üç önemli mesaj sunar.

  Birincisi, dünya ve ahiret saadetinin kaynağı ve yaradılışın ders kitabı olan Kur’ân-ı Kerîm’in bu gecede inmeye başlamış olmasıdır. Dolayısı ile bu geceye kıymet veren şey, Kur’ân-ı Kerîm’in rahmet yüklü evrensel mesajlarıyla inmeye başlamış olmasıdır. Dolayısıyla Kadir Gecesi kadrini Kur’an’dan almıştır.

  İkincisi, Kadir Gecesi’nin her sene müminlere ancak bir ömrün tamamında elde edilebilecek bir fırsat sunmuş olmasıdır. “Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.” buyurulurken buna işaret edilmiştir. Dolayısıyla bu geceyi bize hediye eden Rabbimiz’in rızası doğrultusunda ihya etmeli ve bu bereket ve rahmet sofrasından gereği gibi yararlanmalıyız. Bu geceyi, geçmişimizi değerlendirerek gafletle geçen günlerimizi sorgulamalı, farkında olarak veya olmayarak işlediğimiz hata ve kusurlara tövbe edip af ve bağışlanma dilemeli ve dua etmeliyiz.


  Üçüncüsü, bu gecede vahiy meleği Cebrâil (a.s.)’ın beraberinde yeryüzüne selam ve esenlik getirmek üzere inmiş olmasıdır. Kur’an’ın bu gecede inmesinin hürmetine bir defa yaşanan bu olay, Cenâb-ı Hakk’ın biz müminlere çok büyük bir ikramı, ihsanı ve lütfu olarak her sene tekrar etmektedir.

  Ancak üzüntüyle ifade edelim ki, İslam coğrafyası bu ramazan ayı boyunca da barış ve esenliğe hasret kaldı. Yine kan, göz yaşı dolu, insan hakkı ihlalleri yaşandı; yaşanıyor. Kadın, çocuk, yaşlı demeden her gün masum insanların maruz kalmış oldukları insanlık dramı, ramazan sevincimizi buruk bir şekilde yaşamamıza sebep olmuştur. Bir Kadir Gecesi’ni daha idrak ederken, hiçbir ayırım yapmadan topyekun açların, yoksulların, mahrum, mazlum ve mağdurların dertleriyle dertlenmenin, acılarına ortak olmanın, yaralarını sarmanın, hâlleriyle hâllenmenin, yeryüzündeki bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluk olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Bundan dolayı, bu mübarek gecemizde dualarımızla manevi olarak, mağdur ve mazlumlara yönelik olarak yapılacak yardımlarımızla da maddi olarak o kardeşlerimizin yanında olalım, onlar için dua edelim.

  Cenâb-ı Hak, bizi Kadir Gecesi’nin kıymetini bilen ve gereği gibi idrak ve ihya eden kullarından kılsın, Kadir Gecesi’nin esenlik dolu fecri bütün insanlığı gölgelesin. Sağlık, sıhhat ve afiyet içinde bayrama ulaşmayı cümlemize nasip eylesin.”

  Kadir Gecenizi ve Yaklaşan Ramazan Bayramınızı Kutlarım.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 3. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  kadir gecemiz mübarek dualarımız kabul olsun inşallah..